Test odkurzacza przemysłowego Starmix ISP ARD-1435

W odkurzaczu Starmix ISP ARD-1435 zastosowano innowacyjną technologię Pemanent Clean. Zapewnia ona ciągłość pracy odkurzaczem, tym samym gwarantuje największą wydajność pracy tym elektronarzędziem.

 

 

Czym więc jest technologia Permanent Clean w odkurzaczu Starmix ISP ARD-1435? To w rzeczywistości inteligentny system automatycznego oczyszczania filtra. W prezentowanym modelu, w przeciwieństwie do innych odkurzaczy przemysłowych obecnych na rynku, znajdują się dwa oddzielne filtry przechwytujące najdrobniejsze nieczystości. W tradycyjnym odkurzaczu z jednym filtrem system oczyszczania na czas strzepywania pyłu przerywa pracę odkurzacza. W prezentowanym modelu procedura ta jest realizowana w trakcie pracy narzędzia bez konieczności jego wyłączania. Czujnik na bieżąco kontrolujący wartość strumienia przepływu powietrza w

momencie wykrycia zbyt małego „ciągu” przekierowuje cały ruch powietrza przez czystszy filtr, podczas gdy ten brudny jest otrzepywany. I tak na zmianę. Filtry w odkurzaczu Starmix ISP ARD-1435 wykonane są z poliestru, mają kształt harmonijki, a ich całkowita powierzchnia chłonna to 8600 cm2. Poliester jest materiałem wielokrotnego użytku, filtry można więc myć, płukać i szczotkować. Warto też podkreślić, że filtry instaluje się w kasetach znajdujących się poza pojemnikiem na nieczystości. Można je więc zmieniać bez konieczności wcześniejszego usuwania wciągniętych odpadów.

Starmix_ISP-ARD-1435_02

O skuteczności każdego odkurzacza w największej mierze decyduje zastosowana w nim jednostka napędowa. To bowiem silnik wytwarza odpowiednie duże podciśnienie i zapewnia właściwy przepływ powierza, które pozwala wciągać największe i najcięższe odpady (wióry, gruz). Odkurzacz Starmix ISP ARD-1435 posiada silnik o mocy 1400 W. Wytwarza on podciśnienie o maksymalnej wartości 24.8 kPa, zapewniając przy tym przepływ powietrza o strumieniu 220 l/s. Użytkownik może dodatkowo samodzielnie regulować siłę ssania poprzez zmianę prędkości obrotowej silnika.

Odkurzacz przemysłowy-warsztatowy tym różni się od zwykłego odkurzacza, że można do niego podłączyć elektronarzędzie. W przypadku modelu Starmix ISP ARD-1435 do gniazdka znajdującego się na panelu sterowania może być podpięte urządzenie o maksymalnej mocy 2400 W. W takiej konfiguracji włączenie elektronarzędzia powoduje automatyczne uruchomienie odkurzacza. Odkurzacz wyłącza się w chwili przerwania pracy elektronarzędziem. Sposób pracy odkurzacza wybiera się pokrętłem.

Zbiornik na nieczystości ma całkowitą pojemność 35 l. Przy czym mieści się w nim do 25 litrów odpadów suchych i do 15 litrów płynów. W górnej części pokrywy zbiornika umieszczony jest czujnik poziomu zassanej cieczy. W momencie przekroczenia poziomu zagrażającemu sprawności urządzenia jest ono natychmiast wyłączane. Płyny zasysa się bezpośrednio do pojemnika, natomiast odpady stałe mogą trafiać dodatkowo do papierowych worków.

Starmix_ISP-ARD-1435_01

Prezentowany odkurzacz jest także przemyślaną konstrukcją, jeśli chodzi o kwestie wygody codziennego użytkowania, transportu i przechowywania. Starmix ISP ARD-1435 został wyposażony w wygodne kółka – parę dużych zapewniających stabilność, oraz parę małych skrętnych z hamulcami unieruchamiającymi odkurzacz w miejscu pracy. W górnej części urządzenia znajdziemy wygodną rączkę do jego przenoszenia oraz hak na kabel. Nieużywane szczotki umieszcza się w specjalnym uchwycie. Wąż ssący o średnicy 35 mm i długości 5 m w połączeniu z 8-metrowym gumowym kablem zasilającym pozwalają pracować jednorazowo na powierzchni ok. 530 m2 (pole koła o średnicy 13 m). W wyposażeniu standardowym odkurzacza Starmix znajdziemy gumowy adapter do podłączenia elektronarzędzia (zwężający się), uchwyt ssący ze stali nierdzewnej z zaworem powietrza, dwie przedłużki ze stali nierdzewnej (48 cm każda), dyszę szczelinową 21 cm i profesjonalną szczotkę podłogową z wkładem z włosia (szer. 37 cm). W ofercie firmy Starmix znajdziemy dodatkowy osprzęt, m.in. specjalną przystawkę podciśnieniową odsysającą urobek powstający podczas wiercenia Bohrfixx.

Bohrfixx_1

Właśnie z tym ostatnim gadżetem przeprowadziliśmy testy odkurzacza Starmix ISP ARD-1435. Wykonaliśmy wiercenie w bloczku betonowym wiertłem o średnicy 12 mm. Odkurzacz poradził sobie z odessaniem

większości nieczystości. Odkurzacz świetnie sprawdził się też podczas zbierania pyłów generowanych przez szlifierkę oscylacyjną Kress 300 RSE. Dużej średnicy wąż nie zapychał się również dużymi elementami w trakcie sprzątania redakcyjnego warsztatu. Przyszli użytkownicy tego modelu odkurzacza będą z pewnością cieszyć się ponadprzeciętną w tej klasie elektronarzędzi długością kabla przyłączeniowego. Z jednego gniazdka zasilającego można posprzątać sporych rozmiarów halę produkcyjną.

 

 

 

Dane techniczne odkurzacza przemysłowego Starmix ISP ARD-1435

Moc znamionowa 1400 W
Maks. moc przyłączanego narzędzia 2400 W
Strumień powietrza 220 l/s
Podciśnienie 248 mbar
Pojemność pojemnika całkowita/odpady suche/ciecz 35/25/15 l
Waga 17 kg

 

O przystawce do wiercenia Bohrfixx

Dzięki dwukomorowej konstrukcji pozwala ona na wygodną i czystą pracę. Podciśnienie wytworzone przez odkurzacz zasysane przez jedną komorę przystawki odsysa pył bezpośrednio z wierconego otworu, natomiast druga komora odpowiedzialna jest za przyleganie przystawki do ściany lub sufitu. Odkurzacz Starmix wytwarza na tyle wysokie podciśnienie, że przystawka przylega również do sufitu. Wiercenie otworów o średnicy do 12 mm przy użyciu Bohrfixx odbywa się bez pomocy rąk i nie pozostawia nieczystości po pracy.

 

SONY DSC

SONY DSC

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar