TEST NOŻYC DO RUR JUFISTO JU-BPC-2342 I JU-BPC-2363

Przecinanie rur z tworzyw sztucznych jest operacją, którą można wykonać różnymi narzędziami. Najprostsze w użyciu są nożyce do rur JU-BPC-2342 i JU-BPC-2363, które znajdują się w ofercie marki Jufisto.

 

Testowane nożyce do rur Jufisto JU-BPC-2342 i JU-BPC-2363 to narzędzia łatwe w użyciu jak popularne nożyczki. Ich korpus i rękojeści wykonano z wytrzymałego tworzywa, natomiast ostrze – ze stali SK5 zahartowanej do twardości 53 HRC. W narzędziach zastosowano zapadkowy mechanizm poruszający ostrze, który uniemożliwia jego cofanie się podczas cięcia. Głowica nożyc ma szerokie okrągłe oparcie na obrabiane rury. Znajduje się w nim wycięcie, w które podczas obcinania wchodzi ostrze. Służy ono także

do chowania ostrza na czas transportu czy przechowywania nożyc. Cięcie nimi polega na wielokrotnym naciskaniu palcami na ruchomą rękojeść, która z kolei porusza mechanizm zapadkowy i powoduje zaciskanie się ostrza na obrabianej rurze. Po wykonanym cięciu ostrze cofamy do pozycji początkowej przez rozszerzenie rękojeści. Aby ułatwić pracę i uczynić ją wygodną, rękojeści testowanych narzędzi pokryto miękkim, odpornym na ślizganie się materiałem. Zostały też one wyposażone w haczyk służący do ich składania i chowania oraz blokowania ostrza na czas transportu lub przechowywania w torbie czy skrzynce narzędziowej.

Nożyce do rur Jufisto JU-BPC-2342 i JU-BPC-2363 przeznaczone są do cięcia rur PVC, PP-R i ALU PEX, a więc do wykonywania instalacji wodnych i centralnego ogrzewania. Możemy nimi ciąć rury o średnicach 3–42 mm (JU-BPC-2342) i 3–63 mm (JU-BPC-2363). Podczas testów przecinaliśmy nimi rury PVC i PP-R o średnicach 22 mm (grubość ścianki
– 3 mm), 27 mm (2 mm), 32 mm (2 mm) i 50 mm (2 mm) oraz ALU PEX o średnicach 16 (2,5 mm) i 22 mm (2,5 mm). Wszystkie cięcia przebiegały szybko i bardzo czysto. Podczas pracy nie dochodziło do jakiegokolwiek szarpania rur. Testowane narzędzia umożliwiają bardzo dokładne, czyste oraz łatwe obcinanie rur, co jest istotne podczas naprawy lub montażu instalacji wodnych i centralnego ogrzewania. Narzędzia mają niewielkie rozmiary, co ułatwia pracę oraz przenoszenie i przechowywanie.

LP

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar