TEST NOŻA DO USUWANIA IZOLACJI KNIPEX 98 55

Nóż Knipex 98 55 przeznaczony jest odizolowania przewodów wielożyłowych stosowanych w instalacjach 230 V, do zasilania urządzeń itp. Jego przydatność do napraw elektronarzędzi, sprzętu ogrodowego i maszyn budowlanych sprawdziliśmy w serwisie prowadzonym przez P.U.H. JAZIENICKI.

Testowany nóż Knipex 98 55 to jedne z najprostszych narzędzi do usuwania izolacji, a przy tym bardzo skuteczne i proste w użyciu. Ma solidne, sierpowate ostrze w kształcie haka zakończone stopką prowadzącą. Wykonano je z hartowanej, nierdzewnej stali chirurgicznej. Stopka służy do prowadzenia noża, ponieważ jest płaska,

nie uszkadza kabli wewnętrznych ani ich izolacji. Testowany nóż Knipex 98 55 ma rękojeść izolowaną (VDE do 1000 V), 2-komponetową i antypoślizgową, dzięki czemu jest wygodny i jednocześnie bezpieczny w użytkowaniu. Świetnie sprawdza się podczas szybkiej wymiany kabli w elektronarzędziach. Możemy nim pracować do siebie i od siebie, bo jego ostrze tnie w obu tych kierunkach.

Wyniki testu noża do usuwania izolacji Knipex 98 55

Nóż był przez 1,5 miesiąca testowany przez elektromechaników serwisu elektronarzędzi, sprzętu ogrodowego i maszyn budowlanych prowadzonego przez P.U.H. JAZIENICKI. Jego walory użytkowe i jakość wykonania elektromechanicy ocenili w skali 1-5, biorąc pod uwagę 11 kryteriów (wszystkie oceny zawiera tabela zamieszczona w artykule). Elektromechanicy serwisu P.U.H. JAZIENICKI używali noża do obróbki nowych kabli zasilających elektronarzędzia, które następnie montowali w miejsce zużytych przewodów. Docenili w szczególności prostotę i łatwość posługiwania się narzędziem oraz jego dużą skuteczność w rozcinaniu wzdłużnym izolacji.

Ocena* noża do usuwania izolacji Knipex 98 55 dokonana przez mechaników na podstawie stosowania go w codziennej pracy warsztatowej w serwisie elektronarzędzi, sprzętu ogrodowego i maszyn budowlanych prowadzonego przez P.U.H. JAZIENICKI

Jakość wykonania 
1. Ocena solidności wykonania5
2. Ocena dokładności wykonania5
3. Estetyka wykonania5
Ergonomia 
1. Dopasowanie do dłoni5
2. Łatwość aplikacji – ocena, czy narzędzie nie jest uciążliwe dla operatora5
3. Porównanie do stosowanych dotychczas narzędzi pod względem ergonomii5
Cechy operacyjne 
1. Skuteczność działania (kompletność wykonania danej operacji)5
2. Wydajność (szybkość) wykonywania operacji5
3. Dostosowanie do swojego przeznaczenia – ocena specjalizacji (narzędzia specjalistyczne)5
4. Poręczność5
6. Możliwość operowania w miejscach trudno dostępnych4,0
7. Porównanie do stosowanych dotychczas narzędzi pod względem poręczności, skuteczności i wydajności działania5
Suma uzyskanych punktów54
Średnia ocena (suma ocen ze wszystkich punktów/liczbę punktów oceny)4,91

* Skala ocen: 1-5

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments