TEST MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWEJ DEDRA DED8822

Myjka wysokociśnieniowa Dedra DED8822 to bardzo wydajne urządzenie przeznaczone do użytku domowego. Wykonamy nim wszystkie prace zarezerwowane dla tej klasy myjek ciśnieniowych.

 

Wydajność myjki ciśnieniowej to jeden z głównych parametrów, który decyduje o wielkości pola zastosowań urządzenia. W przypadku Dedry DED8822, która zasilana jest silnikiem o mocy 2300 W, parametry umożliwiają wykonywanie prawdziwie trudnych zadań. Urządzenie bowiem dysponuje maksymalnym ciśnieniem roboczym 150 barów (ciśnienie robocze – 120 barów). Pompa zapewnia maksymalny przepływ wody wynoszący 7,5 l/min (roboczy przepływ – 6,5 l/min), czyli ma wydajność 450 l/h. Te bardzo dobre parametry są wynikiem zastosowania w myjce wydajnego silnika z uzwojeniem miedzianym i

aluminiowej, wysokociśnieniowej pompy wodnej. Warto też dodać, że w układzie napędu urządzenia znajdziemy system uruchamiania za pomocą rękojeści z lancą lub z inną końcówką roboczą. Jak widać, myjka Dedra DED8822, choć przeznaczona do użytku domowego, ma parametry pracy tego typu urządzeń profesjonalnych. Dlatego wykonamy nią na zewnątrz domu lub w ogrodzie wszystkie prace zarezerwowane dla tego typu urządzeń.

Dedra_DED8822-6

Testowana Dedra DED8822 waży 16 kg i jest wyposażona w wytrzymały, 8-metrowy wąż ciśnieniowy, który nawija się na bęben z korbką umieszczony w górnej części urządzenia. W jej dolnej części znajdziemy dwa duże kółka pokryte gumą, które ułatwiają transport maszyny, zaś w górnej – pojemnik na detergenty. Na bokach obudowy myjki są zaczepy na lancę i 5-metrowy kabel zasilający. Przyłącze do węża z wodą to znormalizowane szybkozłącze 1/2” umożliwiające szybkie i bezproblemowe podłączenie się do sieci wodnej. Warto tutaj zaznaczyć, że maksymalna temperatura wody zasilającej nie może przekroczyć 50°C.

Dedra_DED8822-4

W przypadku Dedry DED8822 do mycia wykorzystuje się specjalną rękojeść pistoletową ze spustem, do której – w zależności od potrzeb – podłącza się odpowiedni osprzęt. Może to być jedna z dwóch lanc: z regulowaną szerokością strumienia lub dyszą rotacyjną TURBO, jak też pianownica, szczotka czy specjalna szczotka do czyszczenia tarasów. Akcesoria te oraz odpowiednie adaptery i szybkozłączkę znajdziemy w bogatym, standardowym wyposażeniu urządzenia.
Testy myjki Dedra DED8822 przeprowadziliśmy, myjąc zabrudzone pojazdy: toyotę auris oraz ciągnik rolniczy. Już po kilku chwilach czuć było różnicę w wydajności Dedry w stosunku do innymi modeli przeznaczonych do użytku domowego.

Dedra_DED8822-5

Szczególnie w intensywności i sile strumienia wody. To zasługa wydajnego silnika i sprawnej pompy, które generują znaczne ciśnienie. Dzięki temu można bardzo skutecznie czyścić nawet najtrudniejsze do usunięcia zanieczyszczenia. Pokazał to dobitnie test mycia zabrudzonego ciągnika rolniczego. W tym zadaniu przydała się i szczotka, i lanca TURBO, jak też pojemny zbiornik na detergent myjący. Żeby go rozprowadzić używa się lancy z regulowaną dyszą. Przekręcając dyszę ustawiamy ją na niskie ciśnienie wody, dodatkowo pokrętłem znajdującym się na przednim panelu obudowy możemy regulować ilość podawanego detergentu. To rozwiązanie umożliwia optymalny dobór zużycia chemicznych środków myjących, w zależności od warunków. Należy tu podkreślić dużą kulturę pracy silnika i pompy, które odznaczają się niskim poziomem hałasu, co ma duże znaczenie, gdy myjkę wykorzystujemy w środowisku miejskim.

Dedra_DED8822-3

Reasumując, nasze testy pokazały, że myjka Dedra DED8822 sprosta najtrudniejszym zadaniom wykonywanym w gospodarstwach domowych. Przy tym jest to urządzenie łatwe w obsłudze, transporcie oraz przechowywaniu, i w naszym garażu nie zajmuje dużo miejsca. Umyjemy nią i balkon, i taras, i bardzo zabrudzony samochód po długiej trasie w niesprzyjających warunkach pogodowych i terenowych.

Dane techniczne myjki wysokociśnieniowej Dedra
DED8822

Moc silnika2300 W
Maksymalne ciśnienie150 barów
Maksymalna wydajność pompy7,5 l/min (450 l/h)
Długość węża ciśnieniowgo8 m
Waga16kg

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments