TEST MYJKI CIŚNIENIOWEJ VERTO 52G400

Myjka ciśnieniowa VERTO 52G400 przeznaczona do jest do utrzymania czystości na domowych podwórkach, placach, w ogrodach itp. Umyjemy nią więc elewacje, parkany, chodniki, zewnętrzne schody, jak też auta osobowe.

 

Jak wiadomo, o efektywności pracy myjek ciśnieniowych decyduje zastosowany w nich napęd. I tak w testowanej myjce ciśnieniowej VERTO 52G400 znajdziemy silnik o mocy 2000 W, który za pomocą pompy aluminiowej wytwarza ciśnienie o maksymalnej wartości 160 barów (ciśnienie robocze – 110 barów), przy minimalnym wydatku wody zasilającej wynoszącym 6 l/min (360 l/h). Parametry te umożliwiają nam efektywne czyszczenie tarasów, schodów zewnętrznych czy kostki brukowej oraz mycie nawet bardzo zabrudzonego auta osobowego.

Konstruktorzy myjki zadbali nie tylko o jej wydajność, ale też o trwałość i wyposażyli w elektroniczny układ antyprzeciążeniowy. Wyłączy on urządzenie, jeśli temperatura uzwojeń silnika będzie nadmierna. W przypadku zadziałania tego układu, należy odczekać 20–30 min do ostygnięcia myjki.

VERTO_52G400-1

Warto tu wspomnieć, że wyposażono ją też w bardzo szczelną obudowę o klasie ochrony IP25. Myjka jest więc całkowicie odporna na strugę wody (12,5 l/min) laną na jej obudowę z dowolnej strony. Dzięki temu urządzeniem możemy bezpiecznie pracować, nie obawiając się przy tym, że przypadkowe polanie go wodą spowoduje porażenie prądem.

VERTO_52G400-4

W VERTO 52G400 zastosowano też wygodny system AUTO STOP. Umożliwia on uruchomienie sprzętu za pomocą włącznika spustowego znajdującego się w rękojeści lancy. Spust ma blokadę uniemożliwiającą przypadkowe włączenie urządzenia. Rękojeść z lancą połączona jest z myjką 10-metrowym wężem ciśnieniowym, do którego przechowywania służy obrotowy bęben z korbką do nawijania. VERTO 52G400 wyposażono też w dwa kółka i wygodną rękojeść, które ułatwiają przemieszczanie urządzenia. Jest też pojemnik na detergenty, który zawiesza się na lewym boku obudowy myjki. Na prawym z kolei mamy zaczep na rękojeść z lancą. 10-metrowy kabel zasilający zwija się na dwóch zaczepach znajdujących się z tyłu myjki. Wodę z sieci do urządzenia dostarczamy za pomocą węża ze znormalizowanym szybkozłączem 1/2” znajdującym się w jego wyposażeniu. Dzięki niemu podłączenie myjki do sieci wodnej jest bardzo łatwe i szybkie. Nadmieniamy, że woda z sieci musi mieć temperaturę do 40°C i maksymalne ciśnienie 3 bary. Producent myjki zadbał też o potrzeby użytkowników nieposiadających węża ogrodowego i wyposażył ją w taki wąż o długości 10 m. Należy tu podkreślić, że standardowe wyposażenie VERTO 52G400 jest bardzo bogate i optymalnie dobrane do potrzeb użytkowników takiego sprzętu. W jego skład wchodzą m.in. rękojeść pistoletowa ze spustem, lanca z dyszą niskiego/wysokiego ciśnienia, dysza turbo, szczotka obrotowa i szczotka do podłóg. Dzięki tym akcesoriom wykonamy wspomniany szeroki zakres prac w ogrodzie lub na podwórku.

VERTO_52G400-5

Podczas redakcyjnych testów myjki VERTO 52G400 czyściliśmy nią taras i schody pokryte płytkami ceramicznymi, mur klinkierowy oraz samochód osobowy. Umyliśmy też ogrodzenie z zabrudzeń i mchu. Już po kilku chwilach pracy czuć było, że VERTO 52G400 efektywnie radzi sobie z testowymi zadaniami. To zasługa wydajnego silnika i sprawnej pompy, które generują wysokie ciśnienie i pracują równo oraz stabilnie. Nie powodują też hałasu, co ma znaczenie w przypadku sąsiedztwa wrażliwego na głośne dźwięki. Jak wiadomo, podczas pracy myjką nie zawsze potrzebne jest nam duże ciśnienie wody. Wtedy możemy skorzystać z lancy z regulowaną dyszą. Wielkość potrzebnego ciśnienia ustawia się w niej przez obracanie pierścieniem regulacyjnym. W testowych zadaniach przydały się nam też akcesoria przyspieszające czyszczenie bardzo zabrudzonych powierzchni. Np. szczotka do podłóg wyposażona w pojemnik na detergent znacznie ułatwiła oczyszczenie tarasu i schodów z

zimowych zabrudzeń. Nadmieniamy, że myjka przystosowana jest do aplikacji detergentów przeznaczonych do użytku domowego dostępnych w na rynku (dokładne informacje są w instrukcji obsługi – radzimy wnikliwie ją przestudiować). Z kolei szczotką obrotową sprawnie usunęliśmy silnie przylegające zabrudzenia do powierzchni murku klinkierowego i samochodu osobowego.

VERTO_52G400-4

Naszym zdaniem myjka VERTO 52G400 to kompaktowe, lekkie (9,5 kg) i łatwe w obsłudze urządzenie. Szybko wysprzątamy nią mocno zabrudzony taras czy małe podwórko, a także umyjemy samochód po dżdżystej jesiennej trasie.

Dane techniczne myjki wysokociśnieniowej VERTO 52G400

Napięcie/częstotliwość zasilania230 V AC
Moc znamionowa2000 W
Stopień ochronyIP 25
Maks. ciśnienie wody zasilającej3 bar
Min. wydatek wody zasilającej6 l/min
Ciśnienie robocze110 bar
Maks. ciśnienie robocze160 bar
Temperatura otoczenia podczas pracy5°C-40°C
Maks. temperatura wody zasilającej40°C
Masa9,5kg
pins

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments