Test myjki ciśnieniowej Hitachi AW130

Myjkę ciśnieniową, jak zresztą każde elektronarzędzie, trzeba właściwie dobrać do potrzeb. Za mała będzie generować zbyt niskie ciśnienie i nie sprosta wyzwaniom czyszczenia poważnych zabrudzeń. Za duża z kolei będzie uciążliwa w codziennym użytkowaniu z powodu swoich gabarytów. Nowy model Hitachi AW130 jest uniwersalny i znajdzie uznanie zarówno w oczach amatorów, jak i zawodowców.

Wydajność myjki ciśnieniowej to jeden z głównych parametrów, który decyduje o tym, czy dane urządzenie należy do grupy urządzeń do prac domowych czy przemysłowych. Hitachi AW130 – zasilana silnikiem o mocy 1600 W – dysponuje maksymalnym ciśnieniem roboczym 130 barów. Pompa zapewnia maksymalny przepływ wody 6 l

na minutę. To parametry maszyny ze środkowej półki myjek – właśnie dzięki takiemu dobraniu silnika i pompy model Hitachi jest bardzo uniwersalny.

Hitachi AW13002

Hitachi AW130 waży zaledwie 8,3 kg. Maszyną pracuje się w pozycji pionowej. Tak też będziemy ją przechowywali. Zajmuje więc ona minimalną ilość miejsca w warsztacie. O niskiej masie myjki decyduje chociażby konstrukcja stelaża. Silnik z pompą umieszczone są na wykonanej z tworzywa sztucznego ramię w kształcie litery „L”. Do jej dolnej części przymocowane są dwa duże kółka pokryte bieżnikowaną gumą, które ułatwiają
transport maszyny.

Kilka słów o pozostałych cechach konstrukcyjnych myjki ciśnieniowej Hitachi AW130. Maszyna ma w standardowym wyposażeniu wąż wysokiego ciśnienia o długości 10 m, który pozwala dotrzeć w każde miejsce bez konieczności przestawiania samego urządzenia. Ważne jest też to, że jego konstrukcja zapobiega spadkom ciśnienia w układzie wynikającym ze zmiany rozmiarów przekroju. Zarówno ten wąż, jak i wąż zasilający mocuje się do myjki na znormalizowane szybkozłącza 1/2”. Hitachi AW130 przystosowana jest do używana detergentów. W specjalny zbiornik można wlać środek czyszczący i w ten sposób myć bardzo zabrudzone powierzchnie wymagające stosowania środków chemicznych. Maszyna jest wręcz banalna w obsłudze – operator ma do dyspozycji tylko jedno pokrętło, którym uruchamia myjkę.

Do mycia wykorzystuje się specjalną rękojeść pistoletową ze spustem, do której – w zależności od potrzeb – podłącza się odpowiedni osprzęt. Może to być jedna z dwóch lanc – regulowana lub TURBO (wyposażenie standardowe) bądź szczotka, szczotka obrotowa lub dysza kątowa (akcesoria dodatkowe). Warto też wspomnieć, że myjka Hitachi AW130 może być zasilana wodą nie tylko z bieżącego ujęcia (kran), ale także ze zbiornika. Służy do tego specjalny wąż z filtrem siatkowym.

Hitachi AW13001

Reasumując, myjka Hitachi to kompaktowe urządzenie,którym szybko wysprzątamy taras czy małe podwórko, a także umyjemy samochód.

Autor: Marek Pudło, pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments