TEST MYJKI CIŚNIENIOWEJ DEDRA DED8819

W tym roku do oferty firmy DEDRA została wprowadzona nowa myjka ciśnieniowa DED8819. Jest to wydajne urządzenie, którym wykonamy wszystkie prace zarezerwowane dla tej klasy myjek.

Wydajność, jak wiadomo, to jeden z głównych parametrów myjki ciśnieniowej, który decyduje o jej zastosowaniach. W przypadku Dedry DED8819, zasilanej silnikiem o mocy nominalnej 1700 W, jej parametry umożliwiają efektywne wykonywanie większości zadań zarezerwowanych dla tego typu urządzeń. Testowanym urządzeniem sprawnie umyjemy tarasy, podjazdy, chodniki, samochody osobowe itd. Generuje ono maksymalne ciśnienie robocze wody wynoszące 130 barów (ciśnienie robocze – 90 barów). Pompa zapewnia maksymalny przepływ wody wynoszący 7 l/min (roboczy przepływ – 6

l/min), czyli ma wydajność 420 l/h. Te bardzo dobre parametry pracy są wynikiem zastosowania w myjce wydajnego silnika oraz aluminiowej wysokociśnieniowej pompy wodnej. Warto też dodać, że w układzie napędu urządzenia znajdziemy system uruchamiania za pomocą rękojeści z lancą lub z inną końcówką roboczą. Natomiast układ zasilania w wodę wyposażony jest w system AutoStop, w skład którego wchodzi automatyczny zawór bezpieczeństwa, który wyłącza pompę w momencie przerwania dopływu wody.

Testowana Dedra DED8819 waży 7,4 kg i jest wyposażona w solidną ergonomiczną rękojeść oraz kabel zasilający o długości 5 m, jak też w wytrzymały, 6-metrowy wąż ciśnieniowy, który zawiesza się wygodnie na jej obudowie. W dolnej części urządzenia mamy dwa duże kółka pokryte gumą ułatwiające transport i przemieszczanie po mytej powierzchni. Myjka Dedra DED8819 została też wyposażona w pojemnik na detergenty i w zaczepy na lancę znajdujące się na bokach obudowy. Zastosowano w niej znormalizowane szybkozłącze 1/2” umożliwiające szybkie i bezproblemowe podłączenie węża do sieci wodnej. Warto tutaj zaznaczyć, że maksymalna temperatura wody zasilającej nie może przekroczyć 50°C.


Myjka Dedra DED8819 wyposażona jest też w specjalną rękojeść pistoletową ze spustem, do której – w zależności od potrzeb – podłącza się odpowiedni osprzęt służący do mycia. Może to być zwykła lanca, lanca z dyszą regulowaną lub rotacyjną do mycia powierzchni płaskich (np. tarasów) lub klasyczna szczotka. Akcesoria te wchodzą w skład standardowego wyposażenia myjki Dedra DED8819.


Podczas testów myjki Dedra DED8819 umyliśmy kompaktowego hundaya. Myjka pracowała pełną parą i dała odczuć, że generuje intensywny oraz silny strumień wody. To niewątpliwie efekt zastosowania w niej wydajnego silnika i sprawnej pompy, które generują wysokie ciśnienie. Dzięki temu można nią bardzo skutecznie usunąć zanieczyszczenia silnie przylegające do mytych powierzchni. Pracę niewątpliwie ułatwia pojemny zbiornik na detergent myjący. Żeby go rozprowadzić, używa się lancy z regulowaną dyszą. Przekręcając dyszę, ustawiamy ją na niskie ciśnienie wody i mytą powierzchnię lub urządzenie możemy pokryć odpowiednim dla nich środkiem chemicznym. To rozwiązanie umożliwia też optymalny dobór zużywanych ilości substancji myjących. Podczas testów zauważyliśmy też, że silnik i pompa pracują stabilnie i z dużą kulturą, nie generując nadmiernego hałasu, co jest istotne szczególnie wtedy, gdy myjkę wykorzystujemy w środowisku miejskim.

Reasumując, nasze testy pokazały, że myjka Dedra DED8819 sprosta większości zadań wykonywanych w gospodarstwach domowych. Jest to urządzenie łatwe w obsłudze, transporcie oraz przechowywaniu i do tego w naszym garażu nie zajmie dużo miejsca.

pins

Dane techniczne myjki wysokociśnieniowej Dedra DED8819

Moc silnika1700 W
Maksymalne ciśnienie130 barów
Maksymalna wydajność pompy7 l/min (450 l/h)
Długość węża ciśnieniowgo6 m
Waga7,4kg

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments