Test mieszalnika do zapraw Carat Mixer 50 Super

Ekipy budowlane, które realizują średniej wielkości pracy (np. docieplanie budynków), wcale nie są skazane na ekstremalne rozwiązania – mieszalniki ręczne bądź betoniarki. Po środku tego łańcucha technologicznego są jeszcze mieszalniki będące połączeniem modeli ręcznych i betoniarek.

Carat Mixer 50 Super jest właśnie takim elektronarzędziem dla budowlańców. Służy ono do mieszania kleju do kafli, cementu, farb, lakierów, żywic i innych materiałów wymagających solidnego przygotowania. Sprzęt ten ma plastikowy pojemnik głowicę mieszającą z pokrywą, mieszadłem i silnikiem elektrycznym o mocy 750 W.

 

Proces przygotowania zaprawy wymaga od użytkownika otwarcia pokrywy, nalania do

pojemnika wody i po włączeniu mieszadła nasypania suchej zaprawy czy cementu piasku itd. Ta kolejność jest bardzo ważna, gdyż sama sucha zaprawa spowodowałaby zatrzymanie mieszadła i wyłączenie silnika przez układ antyprzeciążeniowy. Sam proces mieszania trwa krótko i zaprawa jest gotowa do użycia już po kilku minutach. Plastikowy pojemnik na składniki mieszanej substancji ma pojemność 65 litrów, a jednorazowo Carat może mieszać 50 kg materiału.

 

Jedną z największych zalet mieszalnika Carat Mixer 50 Super jest jego mobilność. Maszyna składa się z trzech części: pojemnika, silnika z mieszadłem i podstawy. Dzięki temu zajmuje mało miejsca w transporcie i podczas przechowywania. Kółka transportowe pozwalają z łatwością przemieszczać mieszalnik po twardej nawierzchni z miejsca na miejsce, nawet ze zbiornikiem pełnym zaprawy. Choć trwałość plastikowego pojemnika może budzić pewne wątpliwości, to jednak jest on bardzo lekki. W razie uszkodzenia tanio można go wymienić, gdyż takie pojemniki dostępne są w każdym markecie budowlanym. Warto tu zauważyć, że pojemnik praktycznie w ogóle nie zwiększa niskiej masy całkowitej mieszalnika (24 kg). Jeśli mowa o trwałości urządzenia, to warto wspomnieć o zabezpieczeniu termicznym silnika, które odłącza zasilanie od zbyt „zmęczonej” jednostki napędowej, nie pozwalając w ten sposób na jej uszkodzenie.

 

Carat Mixer 50 Super poddaliśmy testowi wymieszania 12 kg zaprawy. Nie jest to dużo, ale pokazuje dość dobrze możliwości tego urządzenia. Najpierw nalaliśmy wodę pojemnik, potem włączyliśmy mieszalnik i wsypaliśmy wiadro zaprawy. Na wsypaniu ostatniej porcji zaprawy proces mieszania został zakończony. Trwał ok. 43 s. Tak krótki czas oznacza, że żadną ręczną mieszarką nie wymieszamy w tak krótki czasie zaprawy. Naszym zdaniem, duża użyteczność mieszalnika Carat Mixer 50 Super nie podlega więc dyskusji.

 

Dane techniczne mieszalnika Carat Mixer 50 Super do zapraw

Moc silnika

750 W

Pojemność zbiornika

65 l

Maks. masa mieszanego materiału

50 kg

Waga

24kg

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar