TEST KORON DIAMENTOWYCH ADIAM MAGNUM

Wiertła koronowe, po tarczach, to najważniejsza część asortymentu  narzędzi diamentowych stosowanych w budownictwie. Dlatego przyjrzeliśmy się bliżej koronom ADIAM MAGNUM przeznaczonym do wiercenia w betonie i żelbecie.

 

Korony diamentowe ADIAM MAGNUM przeznaczone są do wiercenia na mokro i sucho. Mają uniwersalne zastosowanie, czyli przeznaczone są do wiercenia w szerokiej gamie materiałów betonowych: betonie, betonie sprężonym i zbrojonym, granicie itp. Zapewniają wysoką efektywność obróbki oraz odznaczają się wysoką trwałością. Zastosowano w nich segmenty daszkowe szybko otwierające się podczas pierwszego wiercenia. Zamocowano je do stalowego korpusu za pomocą technologii spawania laserowego, uzyskując wysoką wytrzymałość połączenia. Dzięki temu testowanymi koronami można wiercić w betonie

przez zbrojenia, jak też na sucho. Korony MAGNUM mogą być stosowane zarówno z wiertnicami elektrycznymi, jak i hydraulicznymi. Testowane narzędzia dostępne są w średnicach od 28 do 250 mm i długości roboczej 450 mm z gwintowym złączem 1 1/4”. Wysokość segmentów wierteł koronowych MAGNUM wynosi 11 mm. Ważną ich cechą jest to, iż segmenty w swoim składzie nie zawierają kobaltu, który do niedawna był podstawowym składnikiem tego typu narzędzia. Pierwiastek ten to, jak wiadomo, szkodliwy dla zdrowia metal ciężki, który powinien być wyeliminowany ze środowiska.
Podczas redakcyjnych testów koron MAGNUM napędzaliśmy je wiertnicą Cardi T1 MU EL (moc – 2000 W), wykorzystując do tego obroty II biegu (1280/min) i statyw L180. Podczas prób testowych wierciliśmy koroną Adiam MAGNUM o średnicy 172 mm. Najpierw wykonaliśmy przelotowe otwory w bloku z betonu C30/C35 o długości 120 mm, wiercąc prostopadle, czyli pod kątem 90°. Operacja ta zajęła nam 3 min i 4 s. Następnie tą samą koroną wierciliśmy w jeszcze bardziej twardym korytku ze starego betonu, którego twardość oceniliśmy na większą od C45. Wykonanie otworu przelotowego o długości 100 mm zajęło nam 2 min 56 s. W obu próbach testowych korona pracowała stabilnie i efektywnie, co pozwoliło wiertnicą Cardi T1 MU EL uzyskać krótkie czasy wierceń.

 

 

Reasumując, korony ADIAM MAGNUM umożliwiają szybkie wiercenie w materiałach betonowych, w tym o bardzo wysokiej twardości. Odznaczają się przy tym wysoką trwałością, jak też doskonałą relacją ceny do jakości. Tę ich cechę doceniło wiele firm budowlanych zajmujących się remontami starych budynków czy świadczących usługiinstalacyjne.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments