TEST GRZECHOTKI Z OBROTOWĄ GŁOWICĄ HÖGERT TECHNIK HT1R373

Grzechotka z obrotową głowicą Högert Technik HT1R373 to kompaktowe narzędzie z uchwytem 1/4”. Przyjrzeliśmy się jej bliżej w redakcyjnym warsztacie.

HT1R373 plasko

Grzechotkę Högert Technik HT1R373 zaprojektowano z myślą o wygodzie codziennego użytkowania i montażu/demontażu połączeń gwintowych prowadzonych w trudno dostępnych, ciasnych miejscach. Doskonale więc sprawdzi się ona w warsztatach i serwisach naprawczych, jak też podczas montażu elementów wyposażenia wnętrz: różnego typu szaf, szafek, półek itd. Omawiana grzechotka ma bowiem nie tylko niewielkie, wręcz kieszonkowe wymiary, ale też obrotową głowicę. Można

ją ustawiać w zależności od potrzeb w zakresie od 0° do ok. 260–270° po obu stronach ramienia. W przypadku operacji powtarzalnych, pozycję kątową głowicy możemy zablokować śrubą ściskającą jej mocowanie, czyli – inaczej mówiąc – śrubowo ją unieruchomić.

W grzechotce Högert Technik HT1R373 nie tylko głowica jest ruchoma, ale też jej uchwyt. Można go obrócić o kąt zbliżony do 90° w stosunku do ramienia i narzędzie przekształcić w klucz „T”. Dzięki temu, jeśli pracujemy nim w jednej osi, tj. jak wkrętakiem, możemy aplikować spore siły. Ale na tym nie koniec, ruchomy uchwyt możemy też ustawiać w pięciu pozycjach kątowych blokowanych prostym mechanizmem kulkowym. Jest on ergonomiczny i wykonany z tworzywa oraz ma przyjemną w dotyku antypoślizgową powierzchnię.

 

HogertTechnik_HT1R373 -4
Głowica grzechotki Högert Technik HT1R373 została wykonana ze stali stopowej chromowo-wanadowej, zaś mieszczący się w niej 72-zębny precyzyjny mechanizm zapadkowy – z wysokogatunkowej stali stopowej chromowo-molibdenowej. Mechanizm grzechotkowy jest 2-kierunkowy – prawe lub lewe obroty wybiera się pokrętłem. Jego skok roboczy wynosi 5°. Grzechotkę wyposażono także w blokadę kulkową nasadki i przycisk służący do jej zwalniania. Grzechotka wyposażona jest w uchwyt kwadratowy 1/4”.
Podczas redakcyjnych testów sprawdzaliśmy jej poręczność w różnych sytuacjach roboczych. Naszym zdaniem, głównie dzięki obrotowej głowicy, znacznie ułatwia ona montaż/demontaż niewielkich połączeń gwintowych. Ruchoma rękojeść też nie jest tylko bezużytecznym gadżetem marketingowym, przydaje się bowiem do pracy w bardzo ciasnych miejscach, w których w zasadzie do tej pory można było użyć tylko wkrętaka lub wydłużonego klucza „T”.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments