Test garnkowych tarcz diamentowych Milwaukee

Garnkowe tarcze diamentowe używane są głównie do szlifowania powierzchni betonowych, lastrikowych czy kamiennych. Ponieważ w wyniku ich zastosowania uzyskujemy różną jakość obrabianych powierzchni i to nie zawsze odpowiadającą przeznaczeniu tych narzędzi, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się różnym ich wykonaniom. Do pierwszego testu wybraliśmy nowe tarcze Milwaukee.

 

Garnkowe tarcze diamentowe Milwaukee przeznaczone są do stosowania w małych szlifierkach kątowych i dostępne w dwóch wykonaniach o średnicach 100 i 125 mm. Przeznaczono je do szlifowania (w tym wyrównywania podłoży) powierzchni wykonanych z takich materiałów, jak kamień naturalny, granit, beton i czy inne twarde materiały budowlane, np. lastriko.

 

Korpus tarcz wykonano ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie i

wykonano w nim duże otwory, które umożliwiają zarówno szybkie odprowadzanie urobku, co zmniejsza obciążenie szlifierki, jak i efektywne chłodzenie segmentów diamentowych, które stanowią ostrza testowanego narzędzia. Tarcze Milwaukee mają 16 segmentów. Rozmieszczono je na obwodzie korpusu, jak i ukośnie w jego wnętrzu, aby zwiększyć szybkość szlifowania. Segmnety są wysokiej jakości, a więc zarówno mają odpowiednio zoptymalizowane spoiwo, jak i dużą zawartość (gęstość) diametów. Do korpusu zamocowano je metodą spawania laserowego.

Milwaukee_garn_01

Podczas testów garnkową tarczą diamentową Milwaukee o średnicy 125 mm obrabialiśmy zarówno powierzchnię granitową, jak i betonową z wykorzystaniem szlifierki o mocy 1400 W i obrotach 11.000/min. Podczas przeprowadzonych prób od razu dało się zauważyć dużą agresywność testowanej garnkowej tarczy diamentowej Milwaukee. Aby ją wykorzystać, nie musimy mocno dociskać tarczy do obrabianej powierzchni. Wszystkie zanieczyszczenia, rysy czy nierówności były usuwane przez testowaną tarczę bardzo efektywnie, co oznacza, że narzędzie umożliwia nam prawdziwie szybką pracę. Naszym zdaniem, tarcza Milwaukee doskonale sprawdzi się w szlifowaniu zgrubnym i przygotowującym powierzchnie betonowe czy kamienne pod szlifowanie wykańczające.

Milwaukee_garn_02

Autor: pins,LP 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments