TEST DUŻEJ SZLIFIERKI KĄTOWEJ DEDRA DED 7953

Dedra DED 7953 to szlifierka kątowa o klasycznej konstrukcji przeznaczona dla szerokiej gamy odbiorców: profesjonalistów pracujących na budowach i warsztatach, jak też dla majsterkowiczów używających ich w pracach domowych.

 

Zastosowano w niej silnik o mocy 2400 W, który przez przekładnię kątową generuje na biegu jałowym obroty wynoszące 6300/min, jak też elektroniczny układ łagodnego rozruchu. Dzięki niemu maszyna podczas startu nie szarpie i nie powoduje zadziałania bezpieczników. Narzędzie przystosowano do pracy tarczami o średnicy 230 mm oraz do cięcia i szlifowania materiałów metalowych (stali, aluminium itp.) i budowlanych (betonu, żelbetonu, kamienia itp.). W szlifierce Dedra DED 7953 znajdziemy przekładnię kątową wykonaną ze stali

mieszczącą się we wnętrzu głowicy metalowej. Konstruktorzy maszyny zadbali więc o jej trwałość i żywotność.

 

W Dedra DED 7953 zastosowano solidną osłonę tarczy chroniącą operatora przed iskrami. Montuje się ją beznarzędziowo do kołnierza głowicy za pomocą zacisku. Regulacja jej położenia kątowego polega więc na poluzowaniu zacisku, a następnie na zablokowaniu go po wybraniu optymalnej pozycji. Wymianę tarcz ułatwia blokada wrzeciona. Montuje się je za pomocą śrubowej nakrętki (gwint wrzeciona – M14) dokręcanej kluczem znajdującym się na wyposażeniu szlifierki.

Dedra_DED7953-1

Rękojeść główna szlifierki Dedra DED 7953 została ergonomicznie wyprofilowana oraz pokryta miękką okładziną. Jej pozycję można kątowo zmieniać co 90°. Do wyboru mamy więc 3 pozycje 0°/0°, 90°/0° i 0°/90°. Dzięki temu maszyną operuje się wygodnie i pewnie. W spodniej części rękojeści znajduje się włącznik zasilania z blokadą załączenia. Energia do szlifierki doprowadzana jest za pomocą 3-metrowego kabla. Z kolei uchwyt dodatkowy mocuje się w po lewej i prawej stronie głowicy oraz na jej górze. Testowaną szlifierką mogą więc wygodnie operować użytkownicy prawo-, jak i leworęczni.

Dedra_DED7953-3

W redakcyjnym warsztacie szlifierką kątową Dedra DED 7953 najpierw przecinaliśmy bardzo twardy stalowy pręt (gładki) o średnicy 30 mm. Podczas testu użyliśmy tarczy korundowej 230 mm Dedra F13052 o granulacji 46 i grubości 2 mm, przeznaczonej do cięcia stali konstrukcyjnej. Z tym bardzo twardym elementem Dedra DED 7953 poradziła sobie w 18,92 s. Następnie przecinaliśmy element z twardego betonu o wymiarach 20 x 5,5 cm przy użyciu segmentowej tarczy diamentowej Dedra H1109. Operacja ta zajęła nam w 22,82 s. Uzyskane wyniki są godne odnotowania, bo pokazujące, że testowana szlifierka Dedra DED 7953 oferuje nam profesjonalną wydajność charakterystyczną dla maszyn z najwyższej półki.

 

Reasumując testy redakcyjne, szlifierki kątowe Dedra to mocne maszyny, którymi pracuje się szybko i wygodnie. O ich atrakcyjności stanowią solidne wykonanie i łatwość obsługi oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Dane techniczne szlifierki kątowej Dedra DED 7953

Model DED 7953
Moc (W) 2400
Obroty na biegu jałowym (min-1) 6300
Średnica tarczy szlifierskiej (mm) 230
Łagodny rozruch +
Regulacja prędkości obrotowej
Elektroniczne zabezpieczenia przed przypadkowym rozruchem
Włącznik z blokadą załączenia +
Beznarzędziowa regulacja tarczy +
Waga (kg) 4,87
pins

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar