Test dmuchawy akumulatorowej Milwaukee M18BBL

Uważa się, że dmuchawa akumulatorowa to narzędzie dla właścicieli małych podwórek, którzy nie potrzebują dużej wydajności modeli sieciowych. Przeczy temu testowana dmuchawa Milwaukee M18BBL, która efektywnością pracy im nie ustępuje, a wiele podobnych modeli przewodowych przewyższa. Jest też od nich znacznie lżejsza.

Dmuchawa Milwaukee M18BBL to sprzęt zasilany dużymi, pojemnymi i bardzo efektywnymi prądowo akumulatorami litowo-jonowymi. Dzięki bateriom o napięciu 18 V i pojemności 3,0 Ah lub 4,0 Ah dmuchawa osiąga wyjątkowe parametry wydajnościowe. Zasilanie bezprzewodowe w dmuchawie to, naszym zdaniem, propozycja dla tych, którzy szukają sprzętu łatwego w obsłudze. Pracując nim, nie trzeba mocować się z plączącym się pod nogami

kablem zasilającym, rozwijać przedłużacza itp. Obsługa dmuchawy sprowadza się właściwie do ładowania jej baterii. Warto tu zwrócić uwagę, że sprzęt zasilany akumulatorem jest cichszy od modeli przewodowych, jak też znacznie cichszy od podobnych urządzeń spalinowych. 77,7 dB hałasu, który generuje Milwuakee, nie będzie przeszkadzać odpoczywającym sąsiadom. Zatem spokojnie, nie wadząc nikomu, posprzątamy nim
podwórko na bardzo gęsto zabudowanym osiedlu.

Milwaukee_M18BBL_02

Urządzenie ma bardzo sprawny 4-polowy silnik prądu stałego. Wyposażone jest w 3-stopniową elektroniczną regulację szybkości pracy, czyli w tzw. trzy biegi. Na pierwszym najszybszym, przy prędkości obrotowej 18.700 min-1, maszyna wydmuchuje 2,9 m3 powietrza na minutę, zaś prędkość jego strumienia wynosi wtedy 42,8 km/h. Na biegu drugim przy obrotach silnika 15.300 min-1 te parametry nieco słabną i wynoszą 2,4 m3/min i 32,2 km/h. Na trzecim biegu są najsłabsze: obroty – 11.400/min, strumień powietrza – 1,8 m3/min, prędkość strumienia powietrza – 26,7 km/h. Zmiana elektronicznego przełożenia odbywa się 3-stopniowym przełącznikiem znajdującym się na górze rękojeści głównej. Regulacja parametrów pracy daje użytkownikowi możliwość oszczędzania energii, jak też dostosowywania ich do wykonywanych zadań. Jak wiadomo, nie zawsze należy wykorzystywać pełną moc maszyny.

Milwaukee_M18BBL_01
Obsługa dmuchawy Milwaukee M18BBL jest najprostsza z prostych. Urządzenie wystarczy włączyć jednym przyciskiem, a drugim wybrać siłę nadmuchu. 43-centymetrowej długości rura nadmuchowa pozwala czyścić podłoże bez potrzeby schylania się. Warto dodać, że jest ona demontowalna. Urządzenie bez niej można łatwo transportować i przechowywać, a także używać go w ciasnych zakamarkach, np. wydmuchiwać nieczystości z półek warsztatowych. Milwaukee wyposażyło dmuchawę w praktyczny osprzęt do pompowania materaców. Zatem Milwaukee M18BBL przyda się nie tylko w ogrodzie czy na podwórku, ale także na plaży.

Aby przekonać się o sile dmuchawy, wykonaliśmy prosty test rozpędzenia (1. bieg) dwóch piłek za pomocą siły wyrzucanego przez nią powietrza. Pierwsza piłka była mała i ważyła 90 g, a druga duża o masie 309 g. Prędkość piłek mierzyliśmy na odcinkach 1,9 m (piłka mała) i 1,8 m (duża). W przypadku piłki małej osiągnęliśmy prędkość 3,67 km/h, a w przypadku dużej – 3,1 km/h. Gdy weźmiemy pod uwagę te wartości, a także i to, że wyschnięte liście są bardzo lekkie, np. ich kupka (kulka) o średnicy ok 10 cm waży jedynie 6 g, to łatwo można wywnioskować, że dmuchawa Milwaukee M18BBL dysponuje dużymi możliwościami roboczymi i na pewno sprawdzi się w pracach porządkowych w ogrodzie czy na podwórku.

Autor: pins,GD
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments