TEST DIAMENTOWYCH KORONEK KINCZYK KOD GRES-B

Marka Kinczyk wprowadziła do swojej oferty profesjonalne koronki z nasypem diamentowym KOD GRES-B z najwyższej półki jakościowej. Narzędzia przeznaczone są do wiercenia w granicie oraz twardych materiałach kamiennych, gresie, klinkierze, a także w żeliwie i PCV.

Koronki z nasypem diamentowym KINCZYK KOD GRES-B mają masywną budowę. Ich ostrze stanowi ziarno diamentowe próżniowo przylutowane do stalowego walcowego korpusu. Ma ono wysokość 12 mm, co umożliwia wiercenie w bardzo twardych materiałach o grubości 20-30 mm. W korpusie (wysokość – 45 mm)

narzędzi wykonano otwory służące do usuwania wyciętego rdzenia. Ich uchwyt stanowi gwint wewnętrzny M14. Koronek można więc używać we wszystkich szlifierkach kątowych klasy 115 lub 125 mm dostępnych na rynku. Koronki KOD GRES-B marka KINCZYK oferuje w 20 wykonaniach o średnicach od 6 do 125 mm i wysokości całkowitej wynoszącej 65 mm. Przy tym wersje mające średnice 6-12 mm wyposażone są w wewnętrzne chłodzenie żelowe. Jak widać, zakres dostępnych średnic koronek KINCZYK KOD GRES-B należy do najszerszych na rynku.


Testowane narzędzia przeznaczone są do wiercenia na sucho, a więc stosowanie ich jest proste i nie wymaga użycia dodatkowego chłodzenia wodnego. Koronki KOD GRES-B nie tylko więc upraszczają pracę glazurników, ale także redukują ilość potrzebnego sprzętu. Są przy tym bardzo wydajne i trwałe – tak jak przystało na narzędzia najwyższej półki jakościowej. Przypominamy, że koronkami tymi wierci się ruchem okrężnym, zaczynając otwór od ustawienia ich pod kątem 15-30° w stosunku do obrabianego materiału, co pozwala wykonać w nim wstępne nacięcie prowadzące.


Podczas redakcyjnych testów koronek diamentowych KINCZYK KOD GRES-B o średnicach 10, 35 i 68 mm napędzaliśmy je przewodową szlifierką kątową Metabo WEV 15-125 Quick (moc – 1550 W, stabilizowane i regulowane elektronicznie obroty – 2800-11.500/min). Najpierw w płycie granitowej o grubości 20 mm wykonaliśmy otwór przelotowy o średnicy 68 mm, co zajęło nam równe 20 s. Następnie koronką 35 mm w tej samej płycie wykonaliśmy otwór przelotowy. Operacja trwała 17,84 s. Następnie przeszliśmy do wiercenia w grubej i masywnej płycie gresowej (grubość 20 mm). Koronką 35 mm przelotowy otwór powstał w 34,36 s, zaś 68 mm – w 49,04 s. Kolejne dwa testy wykonaliśmy koronką 10 mm z chłodzeniem żelowym. Najpierw wierciliśmy przelotowo w gresowej płytce ściennej o grubości 8,5 mm. Zadanie to wykonaliśmy błyskawicznie w 6,84 s. Testy zakończyliśmy równie szybkim (6,76 s) wykonaniem otworu przelotowego o średnicy 10 mm w gresowych płytkach podłogowych o grubości 10 mm.


Reasumując testy, uzyskane podczas nich wyniki mówią same za siebie – diamentowe koronki KINCZYK KOD GRES-B oferują wysoce efektywne wiercenie w twardych i grubych ceramicznych materiałach okładzinowych, a przy tym czysto wykonane, co jest bardzo ważne ze względów estetycznych. Do tego narzędzia odznaczają się wysoką trwałością. Dlatego ich zakup jest wysoce opłacalny.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments