TEST DIAMENTOWEJ ŚCIERNICY TALERZOWEJ KLINGSPOR DS 600 S SUPRA

Diamentowa ściernica talerzowa Klingspor DS 600 S SUPRA to ściernica przeznaczona do obróbki betonu, szamotu, kamienia naturalnego, murów wykonanych z kamienia i różnych rodzajów cegły.

Klingspor_DS600S-SUPRA-2

Produkowana jest w średnicach 100, 115, 125 oraz 180 mm. Jej agresywność w skali 7-stopniowej Klingspor ocenia na 5, zaś żywotność – na 6. W warsztacie redakcyjnym sprawdzaliśmy tarczę DS 600 S SUPRA o średnicy 125 mm z 16 segmentami o szerokości 7,2 mm i wysokości 5,5 mm. Obrabialiśmy twardy beton (ok. B45) i element

granitowy z użyciem szlifierki kątowej Metabo WEPBA 17-125 Quick. Powierzchnię betonową o wielkości 825 cm2 wyszlifowaliśmy w czasie 35 s. Nasze próby pokazały, że tarczą DS 600 S SUPRA obrobimy szybko elementy z twardych materiałów budowlanych, uzyskując przy tym powierzchnie o wyższej gładkości.

Klingspor_diam_sciern-7

Bardzo wyraźnie pokazał to test szlifowania elementu granitowego. Tarczą więc możemy przygotować elementy kamienne i lastrykowe do operacji polerowania, które odbywa się z użyciem specjalnych ściernic chłodzonych wodą. Doskonale DS 600 S SUPRA nadaje się do ostatecznego szlifowania powierzchni betonowych, których się nie wykańcza glazurą lub tynkiem i nie maluje. Takie surowe betonowe wykończenie ścian, jak wiadomo, wykorzystuje się industrialnym designie wnętrz. Redakcyjne próby w pełni też potwierdziły ocenę producenta dotyczącą agresywności i żywotności DS 600 S SUPRA. Naszym zdaniem diamentowa ściernica talerzowa Klingspor DS 600 S SUPRA to narzędzie uniwersalne pod względem rodzaju wykonywanej operacji. Możemy go użyć zarówno do szybkiej obróbki zgrubnej do przygotowania powierzchni pod polerowanie oraz do ostatecznego szlifowania ścian betonowych (w ostatnich dwóch przypadkach radzimy skorzystać z wolniejszych obrotów, aby obniżyć agresywność narzędzia).

pins

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments