TEST DIAMENTOWEJ ŚCIERNICY TALERZOWEJ COBRA TOOLS VENOM

Wrocławska firma Adiam rozszerzyła portfolio narzędzi diamentowych marki Cobra Tools o ściernice talerzowe Venom typu turbo. Przeznaczono je do szlifowania na sucho materiałów twardych, głównie betonu, ale także kamienia, jastrychu, silikatów itp.

W ofercie firmy Adiam znajdują się narzędzie diamentowe Cobra Tools. Są to produkty wytwarzane w zaawansowanych technologicznie fabrykach, zaś ich segmenty diamentowe zaprojektowano specjalnie pod wymaganie polskich profesjonalistów. Tarcze Cobra Tools, będące owocem 26 lat doświadczeń firmy Adiam w opracowywaniu i produkcji narzędzi diamentowych, dzięki restrykcyjnej, wieloetapowej

kontroli jakości objęte są wieczystą gwarancją na zachowanie właściwości tnących segmentu diamentowego. Produkty te mają profesjonalną jakość, co oznacza w ich przypadku dużą koncentrację diamentów w segmentach i perfekcyjnie dobrane spoiwo do zakresu zastosowań materiałowych. Zaś ich wysokiej jakości dysk stalowy zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy i pozytywnie wpływa na jej jakość. Wyjątkowość oferty marki Cobra Tools polega na tym, że oznaczone nią narzędzia diamentowe są dostępne cenowo praktycznie dla każdego z użytkowników.


Tarcze Cobra Tools Venom przeznaczone są do szybkiego szlifowania, czyszczenia i wyrównywania powierzchni elementów z twardych materiałów budowlanych: betonu, kamienia, jastrychu, silikatów itp. Mają średnicę 125 mm i 30 segmentów o wysokości 5 mm typu turbo ułożonych w jednym rzędzie. Segmenty mają zoptymalizowane spoiwo do obróbki materiałów twardych i dużą gęstość diamentów. Do korpusu zamocowano je metodą zgrzewania oporowego. W talerzach ściernic Cobra Tools Venom wykonanych z wytrzymałej stali znajduje się pięć dużych otworów. Ponieważ powodują zawirowania powietrza w strefie obróbki, zwiększają efektywność chłodzenie segmentów diamentowych i przyspieszają odprowadzanie urobku przez współpracujący odkurzacz przemysłowy lub warsztatowy. Ich agresywność i żywotność w skali 10-stopniowej firma Adiam, właściciel marki Cobra Tools, ocenia na 7-8 w zależności od rodzaju obrabianych materiałów budowlanych.


Podczas testów ściernicy diamentowej Cobra Tools Venom szlifowaliśmy nią beton o średniej twardości (ok. B30) bloczki i płyty betonowe z wypełnieniem z kruszywa oraz płyty granitowe. Do napędu ściernicy użyliśmy szlifierki kątowej Metabo WEV 15-125 Quick (moc – 1550 W, stabilizowane i regulowane elektronicznie obroty – 2800-11.500/min) wyposażonej w osłonę przeciwpyłową Sankyo i podłączonej wężem do odkurzacza przemysłowego Festool. Najpierw obrabialiśmy granitową płytę chodnikową. Tarcza Cobra Tools Venom efektywnie usuwała zabrudzenia i wyrównywała powierzchnię. Jej efektywność pracy w przypadku materiału granitowego w skali 10-punktowej oceniamy na 8, zaś żywotność na 7. W próbie 2. szlifowaliśmy betonową płytę chodnikową z wypełnieniem z kruszywa. Tarczą Cobra Tools Venom sprawinie usunęliśmy naddatki i wyrównaliśmy powierzchnię płyty. Wydajność szlifowania tego materiału w skali 10-punktowej oceniamy na +8, zaś żywotność tarczy na +7. W teście 3. wyszlifo¬waliśmy opaskę z betonu B-30, sprawnie wyrównując jej powierzchnię i usuwając z niej zabrudzenia. Wydajność szlifowania tego materiału w skali 10-punktowej oceniamy na +8, zaś żywotność tarczy na 8. Testy zakończyliśmy fazowaniem opaski betonowej o długości 80 cm. Zadanie to wykonaliśmy sprawnie w czasie 20 s.

W naszej ocenie, ściernica diamentowa Cobra Tools Venom z tzw. ekonomicznej półki zapewnia wysoką efektywność szlifowania, a do tego pod względem żywotności niewiele ustępuje tarczom najwyższej jakości. Dlatego jest doskonałym narzędziem dla ekip wykonujących zróżnicowane prace na budowach i podczas remontów.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments