Test diamentowego wiertła Wolfcraft „Ceramic”

W redakcyjnym teście sprawdziliśmy trwałość diamentowego wiertła rurowego Wolfcraft „Ceramic”, wiercąc nim na mokro w twardym gresie.

Wiertła rurowe Wolfcraft „Ceramic” (5917000) przeznaczone są do wiercenia na mokro we wszelkiego rodzaju materiałach typu glazura, terakota, płyty kamienne czy płyty granitowe. Krawędzie tnące tych narzędzi pokryte są wysoko jakościowym diamentem przemysłowym umożliwiającym wiercenie w bardzo twardych materiałach. Narzędzia przeznaczone są do stosowania z wiertaro-wkrętarkami i wykonania otworów o średnicach 6, 8, i 10 mm i głębokości do 35 mm (średnica trzpienia mocującego – 10 mm). Korpus główny wytoczono z pełnego materiału dla zachowania długotrwałej precyzji

w trakcie użytkowania. Wiertło Wolfcraft świetnie sprawdzi się przy montażu urządzeń sanitarnych oraz przy wykonywaniu przepustów prądowych pod przewody elektryczne.


W redakcyjnym teście postanowiliśmy sprawdzić trwałość nasypu diamentowego na wiertle rurowym Wolfcraft Ceramic o średnicy 8 mm. Do tego celu użyliśmy wiertarko-wkrętarki Milwaukee M18 CPD (obroty 1850/min) o zasilaniu 18 V z baterią Li-Ion 4,0 Ah, prowadnicy doprowadzającej wodę chłodzącą i twardej płytki gresowej (nieszkliwionej) o grubości 9 mm. Wykonaliśmy 15 otworów. Po takiej liczbie nasyp diamentowy uległ zużyciu (całkowitemu starciu) na dolnej krawędzi wiertła, która odpowiada za zagłębianie się narzędzia w materiale. Nasyp na bocznych ściankach wiertła nie uległ zużyciu, więc wiertło można jeszcze wykorzystać do szlifowania czy lekkiego rozwiercania otworów. Przy cenie rynkowej za wiertło Wolfcraft ok. 40-50 zł wywiercenie jednego otworu to koszt. ok. 2,5-3 zł. Do momentu starcia się nasypu diamentowego wywiercenie jednego otworu za pomocą wkrętarki akumulatorowej trwało ok. 17 s.

 

Reasumując wiertło Wolfcraft Ceramic w naszych testach wypadło bardzo dobrze pokazując, że jest bardzo ekonomicznym i efektywnym w pracynarzędziem.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments