TEST DIAMENTOWEGO TALERZA SZLIFIERSKIEGO COBRA TOOLS DRAGON

Do redakcji na testy trafił diamentowy talerz szlifierski Cobra Tools Dragon. Przeznaczony jest do zgrubnego szlifowania na sucho twardych materiałów budowlanych: betonu, kamienia, gęstych silikatów, itp.

Diamentowy talerz szlifierski Cobra Tools Dragon dostępny jest w najbardziej popularnej średnicy 125 mm i przeznaczony do stosowania w małych szlifierkach kątowych. Testowanym narzędziem można także szlifować na mokro, o ile napędzająca go szlifierka kątowa jest przystosowana do aplikacji chłodzenia wodnego, a więc ma odpowiednie adaptery doprowadzające wodę i włącznik różnicowo-prądowy chroniący użytkowników

przed porażeniem prądem.
Tarcza Cobra Tools Dragon ma klasyczną budowę. Jej 20 segmentów rozmieszczono obwodowo po 10 w dwóch rzędach, aby zwiększyć jakość szlifowania i zapewnić uzyskanie powierzchni o większej gładkości. Segmenty mają wysokość 5 mm, zaś spoiwo wykorzystane w nich jest optymalne do przeznaczenia materiałowego testowanego narzędzia. Ponieważ mają one mniejszą koncentrację segmentów, testowana ściernica przeznaczona jest do szlifierek kątowych klasy 125 mm o mocy nominalnej do 1000 W.


W stalowym talerzu tarczy Cobra Tools Dragon mamy 5 dużych okrągłych otworów. Ich zadaniem jest umożliwienie wydajnego chłodzenia tych narzędzi i efektywnego usuwania pyłu ze strefy obróbki przez odkurzacz przemysłowy lub warsztatowy. Nadmieniamy, że ruch powietrza spowodowany przez odkurzacz zwiększa skuteczność chłodzenia segmentów diamentowych i wydłuża żywotność narzędzi.
Podczas testów ściernicy diamentowej Adiam Civic szlifowaliśmy beton o średniej twardości (ok. B30) bloczki i płyty betonowe z wypełnieniem z kruszywa oraz płyty granitowe. Do napędu ściernicy użyliśmy szlifierki kątowej Metabo WEV 15-125 Quick (moc – 1550 W, stabilizowane i regulowane elektronicznie obroty – 2800-11.500/min) wyposażonej w osłonę przeciwpyłową Sankyo i podłączonej wężem do odkurzacza przemysłowego Festool. W próbie 1. szlifowaliśmy betonową płytę chodnikową z wypełnieniem z kruszywa. Tarczą Cobra Tools Dragon bezproblemowo usunęliśmy farbę i nierówności z jej powierzchni.

Wydajność szlifowania tego materiału w skali 10-punktowej oceniamy na 6, zaś żywotność tarczy na +7. W teście 2. szlifowaliśmy granitową płytę chodnikową. Tarczą Cobra Tools Dragon szybko usunęliśmy zabrudzenia i wyrównaliśmy jej powierzchnię. Wydajność szlifowania tego materiału w skali 10-punktowej oceniamy na +6, zaś żywotność tarczy na 7. Testy zakończyliśmy wyszlifowaniem opaski z betonu B-30. Tarcza Cobra Tools Dragon sprawnie usuwała zabrudzenia i wyrównywała powierzchnię. Jej efektywność pracy w skali 10-punktowej oceniamy na +6, zaś żywotność na +7.
W naszej ocenie, ściernica diamentowa Cobra Tools Dragon z tzw. ekonomicznej półki zapewnia efektywne szlifowanie zgrubne i oczyszczanie powierzchni materiałów budowlanych. Z jej wszystkich zalet niewątpliwie skorzystają fachowi wykonawcy z ekip ogólnobudowlanych.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments