TEST DIAMENTOWEGO TALERZA SZLIFIERSKIEGO ADIAM SPEED

Diamentowe talerze szlifierskie Adiam Speed zostały opracowane z myślą o szybkim szlifowaniu i stosowaniu go ze szlifierkami wyposażonymi w system odsysania. Umożliwiają one dzięki swojej konstrukcji wysoce efektywne usuwanie pyłu za pomocą odkurzacza i zachowanie czystego powietrza w miejscu pracy.

Jak wiadomo, garnkowe ściernice diamentowe używane są głównie do szlifowania powierzchni betonowych, lastrykowych, kamiennych itp. oraz usuwania z nich zanieczyszczeń czy planowania nierówności. Testowana tarcza Adiam Speed przeznaczona jest do stosowania w małych szlifierkach kątowych i dostępna w średnicy

125 mm. Przeznaczono ją do szlifowania (w tym wyrównywania podłoży) powierzchni wykonanych z takich materiałów, jak beton, beton sprężony, beton zbrojony, granit, klinkier twardy, marmur, piaskowiec, wyroby betonowe itd. Jej korpus jest wykonany z wytrzymałej stali. Znajdują się w nim duże otwory, które umożliwiają szybkie odprowadzanie urobku, co zmniejsza obciążenie szlifierki. Dzięki nim także efektywnie chłodzone są segmenty diamentowe, które stanowią ostrza testowanego narzędzia. Tarcza Adiam Speed ma 16 segmentów o wysokości 5 mm. Rozmieszczono je na obwodzie korpusu, jak i ukośnie w jego wnętrzu, aby zwiększyć szybkość i powierzchnię szlifowania. Segmenty są wysokiej jakości, a więc zarówno mają odpowiednio zoptymalizowane spoiwo, jak i dużą zawartość diamentów. Do korpusu zamocowano je metodą zgrzewania oporowego.

Podczas testów ściernicy diamentowej Adiam Speed szlifowaliśmy beton o średniej twardości (ok. B30) bloczki i płyty betonowe z wypełnieniem z kruszywa oraz płyty granitowe. Do napędu ściernicy użyliśmy szlifierki kątowej Metabo WEV 15-125 Quick (moc – 1550 W, stabilizowane i regulowane elektronicznie obroty – 2800-11.500/min) wyposażonej w osłonę przeciwpyłową Sankyo i podłączonej wężem do odkurzacza przemysłowego Festool. Najpierw szlifowaliśmy element betonowy stosowany na opaski i krawężniki wykonany z betonu B-30. Tarcza Adiam Speed błyskawicznie usuwała naddatki powierzchni i wyrównywała ją. Jej efektywność pracy w skali 10-punktowej w tym teście oceniamy na 10, zaś żywotność na 9. W próbie 2. szlifowaliśmy betonową płytę chodnikową z wypełnieniem z kruszywa. Tarczą Adiam Speed bardzo szybko usunęliśmy naddatki i nierówności jej powierzchni. Wydajność szlifowania tego materiału w skali 10-punktowej oceniamy na +10, zaś żywotność tarczy na 9. Z kolei w teście 3. szlifowaliśmy granitową płytę chodnikową. Tarczą Adiam Speed w ekspresowym tempie usunęliśmy nierówności i zabrudzenia z jej powierzchni. Wydajność szlifowania tego materiału w skali 10-punktowej oceniamy na +10, zaś żywotność tarczy na 10. Testy zakończyliśmy fazowaniem bloku granitowego o długości 70 cm. Zadanie wykonaliśmy bardzo sprawnie w czasie 13 s.


W naszej ocenie, ściernica diamentowa Adiam Speed zapewnia najwyższą na rynku efektywność szlifowania, oferując do tego bardzo długą żywotność i umożliwiając bezpyłową pracę. Dlatego jest narzędziem dla najbardziej wymagających profesjonalistów, dla których czystość, terminowość i jakość wykonywania prac są priorytetem.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments