Test brzeszczotu Wolfcraft WF2382000

W ofercie marki Wolfcraft znajduje się duża gama brzeszczotów do wyrzynarek. Do testów trafił brzeszczot WF2382000 przeznaczony do cięcia drewna i materiałów drewnianych.

Zanim opowiemy o naszym teście, przyjrzymy się bliżej brzeszczotowi Wolfcraft WF2382000 do wyrzynarek. Jest to narzędzie wykonane z narzędziowej stali węglowej HCS, a więc przeznaczone do zgrubnego oraz szybkiego cięcia drewna miękkiego i miękkich materiałów drewnianych (płyty wiórowe, stolarskie, pilśniowe). Brzeszczot ma szlifowane zęby stożkowe rozwarte o dużym kącie natarcia oraz podziałce wynoszącej 4 mm.

Podczas redakcyjnych testów brzeszczot napędzaliśmy wyrzynarką KRESS 650 SPS o

mocy 650 watów i suwach wynoszących 3200 min-1. Brzeszczotem wykonaliśmy 4 testy. Pierwszy polegał na przecięciu deski sosnowej o grubości 28 mm i długości 30 cm z maksymalnym podrzynaniem. Podczas drugiej próby tę samą deskę przecinaliśmy z wyłączonym trybem podrzynania. Trzeci test był analogiczny do pierwszego, gdyż przecinaliśmy płytę OSB (grubość 1,8 cm, długość – 31 cm) z maksymalnym podrzynaniem. W czwartej próbie tę samą płytę przecinaliśmy bez podrzynania.

Przypominamy, że w trybie podrzynania brzeszczot porusza się nie prostoliniowo, lecz po łuku, dlatego cięcie jest bardziej agresywne i szybsze. W pierwszym teście najkrótszy uzyskany czas wyniósł 8 s, w drugim – 21,22 s, w trzecim – 5,01 s, a w czwartym – 8,01 s. Podczas testów sprawdziliśmy też jakość cięcia i tu zostaliśmy mile zaskoczeni, gdyż w próbach wykonanych bez podrzynania uzyskaliśmy po przecięciu czyste krawędzie wymagające tylko niewielkiego doszlifowania papierem ściernym lub kostką. Oznacza to, że brzeszczot Wolfcraft WF2382000 jest bardziej uniwersalny niż przypuszczaliśmy.
Możemy więc nim nie tylko szybką i zgrubnie ciąć, ale także wykorzystać go do zadań wymagających dokładnego i czystego cięcia.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar