Test brzeszczotu HÖGERT TECHNIK HT6D660 (do czystych cięć prostoliniowych)

Jest to jednorodne materiałowo narzędzie, wykonane ze stali narzędziowej z dodatkiem chromu i wanadu (CrV), co znacząco zwiększa jego trwałość.

Wyposażono je w najpopularniejszy uchwyt T oraz zęby szlifowane o niewielkim kącie natarcia i podziałce 12 TPI (12 zębów na cal). Gęstość, a także niestandardowy układ uzębienia, sprofilowany pod kątem prostym, sprawiają, że brzeszczot doskonale nadaje się do wykonywania czystych cięć prostoliniowych w materiałach drewnianych i drewnopochodnych. Zakres cięcia brzeszczotu HT6D660 wynosi 3–60 mm (grubość obrabianych materiałów), zaś długość robocza narzędzia wynosi 75 mm.

/>
Nasze bogate doświadczenie w testowaniu brzeszczotów wskazuje, że aby przeprowadzić wiarygodne testy jakości oraz czystości cięcia, należy użyć laminowanych płyt wiórowych. Dlatego brzeszczotem HT6D660 wykonaliśmy cięcie prostoliniowe płyty meblowej o grubości 18 mm. Podczas redakcyjnego testu do napędu brzeszczotu użyliśmy wyrzynarki Festool TRION PS 300 o mocy 720 W i suwach w zakresie 1000–2900/min. Podczas prób wyłączyliśmy podrzynanie i zredukowaliśmy suwy o 1/3. Uzyskaną jakość cięcia w skali 10-stopniowej oceniamy na 9+.