Test brzeszczotu HÖGERT TECHNIK HT6D656 (z odwróconym zębem, do czystych cięć)

Narzędzie to jest jednorodne materiałowo oraz przeznaczone do czystych cięć prostoliniowych w materiałach drewnianych i drewnopochodnych.

Wykonano je ze stali narzędziowej z dodatkiem chromu i wanadu (CrV), wydłużających jego żywotność. Ma ono najpopularniejszy uchwyt T oraz zęby szlifowane o dużym kącie natarcia i podziałce 10 TPI (10 zębów na cal). Zęby skierowane są w kierunku powierzchni ciętego materiału, czyli przeciwnie niż w przypadku większości tego typu narzędzi. Celem tej konstrukcji jest zapobieganie powstawaniu uszkodzeń na powierzchniach ciętych materiałów, dzięki czemu brzeszczot doskonale sprawdza się w sytuacjach docinania np. już zamontowanych blatów. Szczególnie doceniany jest przez stolarzy i specjalistów

montujących meble w domu klienta. Zakres cięcia brzeszczotu HT6D656 to 4–30 mm (grubość obrabianych materiałów), zaś długość robocza narzędzia – 75 mm.

Do sprawdzenia czystości cięcia brzeszczotu HT6D656 ponownie wykorzystaliśmy laminowaną płytę meblową o grubości 18 mm i wyrzynarkę Festool TRION PS 300. Podczas przeprowadzonych prób wyłączyliśmy podrzynanie i zredukowaliśmy suwy o 1/3. Uzyskaliśmy jakość cięcia, którą w skali 10-stopniowej oceniamy na 10.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments