Test brzeszczotu do wyrzynarek Wolfcraft Laminat

W ofercie Wolfcrafta znajdują się brzeszczoty przeznaczone do cięcia laminatów i materiałów okleinowanych. Ich możliwości robocze sprawdziliśmy w redakcyjnym warsztacie.

Brzeszczoty Wolfcraft Laminat są wytworzone całkowicie ze stali narzędziowej HCS. Są więc narzędziami jednorodnymi materiałowo, przeznaczonymi do czystego cięcia płyt wiórowych oklejonych tworzywem, laminatów oraz parkietów, itp. Dostępne są w dwóch wykonaniach: do cięcia po prostej (wysokość – 7,84 mm, grubość – 1,3 mm) i po łukach (wysokość – 5,75 mm, grubość – 1,2 mm). Narzędzia mają podwójne zęby o ujemnym kącie natarcia o rozwarciu (podziałce) wynoszącej 1,65 mm. Są szlifowane, hartowane i bardzo

ostre. Zastosowanie podwójnego wieńca zębów daje w efekcie obustronne czyste cięcia. Warto tu zwrócić uwagę, że długość uzębienia to 75 mm, co oznacza, że brzeszczotami tymi możemy przecinać materiały o grubości do 75 mm.

Podczas redakcyjnych testów brzeszczoty Wolfcraft Laminat napędzaliśmy wyrzynarką KRESS 650 SPS (moc – 650 watów, suwy – 3200 min-1). Podczas testów suwy zostały zredukowane o połowę i wyłączyliśmy funkcję podrzynania. Najpierw wycinaliśmy ciasne łuki w laminowanej płycie meblowej, otrzymując dość czyste krawędzie po przecięciu. Jakość cięcia oceniamy w skali 6-stopniowej na 5+. Następnie sprawdziliśmy brzeszczot do cięcia po prostej w zadaniu czystej obróbki tej samej płyty meblowej i parkietu (deska barlinecka dąb). Obie próby wypadły pod względem jakości cięcia bardzo dobrze. Nasza ocena to też 5+.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar