Test brzeszczotu do wyrzynarek Wolfcraft 2313

W ofercie Wolfcrafta znajdziemy wiele specjalistycznych brzeszczotów do wyrzynarek przeznaczonych do czystego cięcia materiałów drewnianych po wąskich łukach. W kolejnym redakcyjnym teście tych narzędzi sprawdziliśmy brzeszczot oznaczony jako 2313.

Wolfcraft 2313 jest brzeszczotem jednorodnym materiałowo i wykonanym całkowicie ze stali narzędziowej HCS. Narzędzie przeznaczone jest do dokładnej i czystej jakościowo obróbki drewna miękkiego, płyt stolarskich, wiórowych, i tworzyw sztucznych itp. Testowany Wolfcraft 2313 przeznaczony jest do cięcia po ciasnych łukach niezbyt grubych materiałów (maksymalnie 20 mm), na co wskazuje jego konstrukcja, a dokładnie mówiąc: wąska (wysokość – 5 mm) i krótka część robocza (długość

– 50 mm) oraz zęby o małej podziałce (2 mm). Narzędzie wyposażono w uzębienie falowane i frezowane o dodatnim kącie natarcia w stosunku do kierunku cięcia.

W trakcie redakcyjnych prób brzeszczot Wolfcraft 2313 zastosowaliśmy w wyrzynarce KRESS 650 SPS o mocy 650 watów i suwach wynoszących 3200 min-1. W trakcie prób wyłączyliśmy funkcję podrzynania i zredukowaliśmy suwy o jedną trzecią. Najpierw wycinaliśmy ciasne łuki w dębowej desce barlineckiej (grubość 15 mm). W drugim teście tę samą operację wykonaliśmy na sklejce liściastej (grubość 15 mm). Obie próby materiałowe pod względem jakości cięcia wypadły bardzo dobrze. Jakość cięcia brzeszczotem Wolfcraft 2313 oceniamy w skali 6-stopniowej na 5+.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar