TEST AKUMULATOROWYCH NOŻYC DO BLACHY DEDRA DED7083

Dedra poszerzyła linię akumulatorowych elektronarzędzi z linii SAS + ALL o nożyce do blachy DED7083. Umożliwiają one sprawne przecinanie blach stalowych o grubości do 2 mm.

Nożyce do blachy Dedra DED7083 wyposażone są w głowicę z trzema nożami tnącymi. Dwa noże boczne są nieruchome, zaś cięcie wykonuje trzeci, 2-ostrzowy nóż poruszający się z częstotliwością 0-2500 suwów/min (maks. szybkość pracy – 5,5 m/min). Rozwiązanie to jest przemyślane i ma swoje logiczne uzasadnienie – ruchomy nóż w trakcie cięcia „dociska” arkusz do dwóch nieruchomych

ostrzy, przez co blacha nie napręża się i nie odkształca, a krawędź powstała w wyniku obróbki jest równa i prosta, pozbawiona pofalowań oraz zadziorów. W wyniku cięcia powstaje 5-milimetrowej szerokości odpad. Ten wąski pasek blachy „wychodzi” górą głowicy i naturalnie zwija się w spiralę, nie powodując utrudnień w pracy. Wszystkie trzy noże są wymienne i dostępne w oddzielnej sprzedaży. Demontuje się je z głowicy poprzez odkręcenie 3 śrub mocujących kluczem imbusowym znajdującym się w kompletacji urządzenia. Co ważne, głowicę można ustawiać w 12 pozycjach kątowych w zakresie 360°, co pozwala omawiany sprzęt optymalnie dostosować do wymagań operacyjnych.

Testowane nożyce Dedra DED7083 napędzane są komutatorowym silnikiem zasilanym prądem stałym 18 V. Jednostka napędowa jest bardzo wydajna, bo testowanymi nożycami możemy przecinać blachę stalową o grubości do 2 mm, zaś blachę INOX – o grubości do 1,2 mm. Jeśli przyjrzymy się z bliska nożycom elektrycznym Dedra DED7083, to zauważymy, że pod względem konstrukcji bazują na wiertarkach typu „D”. Mają one 1-biegową przekładnię planetarną i specjalny mechanizm krzywkowy poruszający nóż środkowy. Zastosowano w nich wygodną w trzymaniu, ergonomiczną rękojeść typu „D” pokrytą miękką wykładziną. Sprzętem pracuje się jedną ręką, co jest istotną zaletą testowanych nożyc, którą szczególnie docenią dekarze i blacharze pracujący na wysokościach.

Bezprzewodowe nożyce Dedra DED7083 zasilane są 18-woltowymi, systemowymi akumulatorami Li-Ion kompatybilnymi ze wszystkimi bezprzewodowymi elektronarzędziami z linii Dedra SAS + All. Mają pojemność 2.0, 4.0 lub 5.0 Ah i mogą być ładowane za pomocą ładowarek Dedra DED7038, DED7039, DED7038V i DED7039V.
W testach praktycznych nożyc Dedra DED7083 osiągnęliśmy prędkości cięcia dla blach stalowych o grubości 1,5 mm wynoszące 5,3 m/min, zaś dla 2-milimetrowych – 4,8 m/min. Sprzęt zapewnia bardzo dokładną pracę, zaś obcięte nim krawędzie są bez jakichkolwiek odkształceń. Brak kabla zasilającego zwiększa komfort jego użytkowania i swobodę operowania. Dlatego, naszym zdaniem, nożyce Dedra DED7083 sprawdzą się w pracach na wysokości, szczególnie na dachach podczas mocowania blachodachówek, blach profilowanych itp.

Dane techniczne nożyc do blachy Dedra DED7083

Napięcie zasilania18 V
Prędkość skokowa na biegu jałowym2500 min-1
Maks szybkość pracy5,5m/s
Maks. grubość blachy (stal węglowa/stal nierdzewna)2,0/1,2 mm
Regulacja kątowa głowicytnącej12-stopniowa
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments