TEST AKUMULATOROWEJ ZAKRĘTARKI UDAROWEJ GRAPHITE PRO 59GP402

Zakrętarka udarowa GRAPHITE PRO 59GP402 to nie tylko świetna propozycja dla fachowców, którzy realizują dużo połączeń twardych, ale także dla tych, którzy montują wkręty ciesielskie i samowiercące.

 

Zakrętarka udarowa GRAPHITE PRO 59GP402 jest elektronarzędziem niemalże tak samo uniwersalnym jak klasyczne wiertarko-wkrętarki. Można nią montować i demontować śruby metryczne i calowe, jak również mocować duże oraz małe wkręty w drewnie. Urządzeniem możemy nawet wiercić w metalach lub drewnie. Dlatego – o czym się często zapomina – jego podstawową specjalnością jest wkręcanie wkrętów samowiercących w niezbyt grube elementy stalowe, blachy itp.

 

GRAPHITE PRO 59GP402 wyposażony jest w 4-polowy silnik prądu stałego o napięciu zasilania

18 V. Generuje on prędkość obrotową na biegu jałowym od 0 do 2800 min-1 i współpracuje z kowadełkowym mechanizmem udarowym. Zadaniem tego mechanizmu jest wytwarzanie udarów o kierunku prostopadłym w stosunku o osi obrotu wrzeciona, jeśli nadmiernie wzrosną opory wkręcania. Szybkość pracy regulowana jest elektronicznie za pośrednictwem włącznika spustowego. Układ napędowy GRAPHITE PRO 59GP402, co warte podkreślenia, wytwarza bardzo wysoki moment obrotowy wynoszący 165 Nm i umożliwia wykonywanie bardzo trudnych operacji montażowych, o czym przekonaliśmy się podczas redakcyjnych testów.

GRAPHITE-PRO_59GP402-2

Testowany sprzęt wyposażony jest w 6-kątny gniazdowy uchwyt narzędziowy 1/4” (6,35 mm). To rozwiązanie gwarantuje efektywne wykorzystanie energii udarowej i przy tym jest bardzo wygodne w obsłudze. Bity i nasadki czy wiertła z 6-kątnym chwytem 1/4” mocuje się w nim, odciągając tuleję blokującą, a następnie ją zwalniając. Czyli szybko i komfortowo.

GRAPHITE-PRO_59GP402-5

Zakrętarka udarowa GRAPHITE PRO 59GP402 zasilana jest litowo-jonowym akumulatorem o napięciu 18 V i pojemności 2,5 Ah. Ma on wymiary kompaktowe i wskaźnik poziomu naładowania oraz gniazdo USB służące do ładowania telefonów, smartfonów, tabletów, słuchawek Bluetooth itp. W system zasilania świetnie wpasowuje się dioda LED znajdująca się pod wrzecionem, która służy do oświetlania miejsca montażu/demontażu.
Naszym zdaniem jakość wykonania i ergonomia zakrętarki udarowej GRAPHITE PRO 59GP402 stoi na najwyższym światowym poziomie. Mamy perfekcyjne wyważenie, niską masę (1,4 kg), miękkie okładziny na rękojeści głównej, porządne tworzywo sztuczne obudowy i hak do zawieszania nieużywanego elektronarzędzia na pasku spodni.

GRAPHITE-PRO_59GP402-1

W redakcyjnych testach sprawdziliśmy, czy jakość wykonania zakrętarki udarowej GRAPHITE PRO 59GP402 idzie w parze z jej możliwościami roboczymi. Przeprowadziliśmy dwie standaryzowane próby. Najpierw mocowaliśmy w sosnowej belce wkręt ciesielski 10 x 300 mm. Operacja wkręcania miękkiego zajęła nam 17,94 s. Następnie w płaskowniku ze stali konstrukcyjnej o grubości 5 mm zamocowaliśmy wkręt samowiercący 6 x 30 mm. W pierwszej fazie jego montażu, czyli podczas wiercenia, wykorzystaliśmy wysokie obroty testowanego sprzętu, a w drugiej (tj. podczas wkręcania twardego) – udar i wysoki moment obrotowy. Operacja zamocowania wkrętu samowiercącego trwała równo 17 s.
Reasumując, zadania testowe zakrętarka udarowa GRAPHITE PRO 59GP402 wykonała wzorowo. Można więc powiedzieć, że łączy ona w sobie wysoką jakość wykonania z dużą efektywnością pracy.

pins

 

Dane techniczne akumulatorowej zakrętarki udarowej GRAPHITE PRO 59GP402

Obroty na biegu jałowym 0-2800/min
Maks. moment obrotowy 165 Nm
Uchwyt gniazdowy 6-kątny 1/4”
Typ akumulatora/napięcie/pojemność Li-Ion/18 V/2,5 Ah
Waga 1,4kg

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar