TEST AKUMULATOROWEJ PIŁY SZABLASTEJ NAC RS-20-LI-20V

RS-20-LI-20V to lekka akumulatorowa pilarka szablasta należąca do akumulatorowych elektronarzędzi NAC serii AKU MULTISYSTEM. Jej możliwością roboczym przyjrzeliśmy się dokładnie w redakcyjnym warsztacie.

 

Akumulatorowa piła szablasta NAC RS-20-LI-20V przeznaczona jest głównie do cięcia elementów metalowych (o grubości do 10 mm), w tym stalowych, ale również materiałów drewnianych, a nawet gałęzi drzew (o grubości do 115 mm). Zastosowany w niej nowoczesny silnik prądu stałego za pośrednictwem przekładni wytwarza do 3000 suwów/min o skoku 22 mm. Ich częstotliwość jest regulowana płynnie za pomocą elektronicznego włącznika spustowego. W konstrukcji napędu znajdziemy mechanizm pendulum, który przyspiesza cięcie zgrubne (podrzynanie).

 

Dla zwiększenia bezpieczeństwa operatora i ochrony przed

przypadkowym włączeniem w testowanym sprzęcie zastosowano słupkową blokadę włącznika. Brzeszczot montuje się w beznarzędziowo obsługiwanym uchwycie EASY LOCK. Żeby zamocować w nim osprzęt, wystarczy obrócić specjalny pierścień i włożyć w gniazdo osprzęt.
Ruch piły ograniczony jest specjalnym zderzakiem, którym dociskamy maszynę do obrabianej powierzchni. Można go zdemontować do wykonywania cięć w trudno dostępnych miejscach. Piła NAC ma świetnie wyprofilowany uchwyt główny w kształcie D. Cała jego powierzchnia wraz z przednią częścią chwytną obudowy pokryta jest antypoślizgową wykładziną.

Tak jak w innych elektronarzędziach NAC należących do serii AKU MULTISYSTEM, w bezprzewodowej pile szablastej NAC RS-20-LI-20V zastosowano nowoczesne systemowe zasilanie bezprzewodowe 20 V. Możemy ją więc zasilać akumulatorami Li-Ion 20 V o pojemnościach 2.0 lub 4.0 Ah.

 

Podczas redakcyjnych testów piłę szablastą NAC RS-20-LI-20V zasilaliśmy systemowym litowo-jonowym akumulatorem o napięciu 20 V i pojemności 4.0 Ah. W pierwszej próbie przecinaliśmy deskę sosnową (przekrój cięcia – 22,5 x 2,5 cm) za pomocą brzeszczotu do drewna. Operacja zajęła nam 8,2 s. W drugiej próbie brzeszczotem bimetalowym do stali skróciliśmy profil stalowy 2 x 4 cm (grubość ścianki – 2 mm) w czasie w 14,21 s. Podczas przeprowadzonych prób testowych NAC RS-20-LI-20V udowodnił, że bardzo efektywnie radzi sobie z zadaniami energochłonnymi i jednocześnie wymagającymi generowania dużej siły i wysokiej częstotliwości suwów. Jest przy tym urządzeniem bardzo prostym i przyjaznym w obsłudze.

 

Redakcyjne testy pokazały, że pilarka szablasta NAC RS-20-LI-20V sprawdzi się w zróżnicowanych zadaniach pod względem materiałowym, w tym w cięciu stali konstrukcyjnej i drewna litego.

pins

Dane techniczne akumulatorowej piły szablastej NAC RS-20-LI-20V

Napięcie zasilania/akumulator 20 V/Li-Ion 2.0 lub 4.0 Ah
Częstotliwość suwów 0-3000/min
Skok brzeszczotu 22 mm
Maks. głębokość cięcia w drewnie/stali 115/10 mm
System beznarzędziowej wymiany brzeszczotów QUICK LOCK/ mocowanie ostrza 1/2”
Masa 1,6 kg (bezakumulatora)
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar