TEST AKUMULATOROWEJ PIŁY SZABLASTEJ DEDRA DED7068

Dedra DED7068 to kompaktowa piła szablasta zasilana systemowymi akumulatorami SAS + All o napięciu 18 V. Przeznaczona jest głównie dla wykonawców budowalnych i instalatorów, ale sprawdzi się również we wszelkiego typu pracach przydomowych.

Akumulatorowa piła szablasta Dedra DED7068 należąca do linii bezprzewodowych elektronarzędzi SAS + All ma kompaktowe wymiary i jest znacznie mniejsza od swoich przewodowych odpowiedników. Waży też od nich o wiele mniej, bo 1,4 kg (bez akumulatora). Natomiast pracuje tak jak przewodowe piły szablaste o mocy nominalnej 600-700 W i

sprawdza się szczególnie podczas prac wykonywanych w miejscach trudno dostępnych i pozbawionych sieci elektrycznej.

Do zasilania testowanej piły szablastej Dedra DED7068 służą 18-woltowe, systemowe akumulatory Li-Ion kompatybilne ze wszystkimi bezprzewodowymi elektronarzędziami z linii Dedra SAS + All. Mają pojemność 2.0, 4.0 lub 5.0 Ah i mogą być ładowane za pomocą ładowarek Dedra DED7038, DED7039, DED7038V i DED7039V. W tylnej części akumulatorów SAS + ALL znajdują się 3-diodowe wskaźniki poziomu dostępnej energii, które umożliwiają ładowanie ich w momencie najbardziej odpowiednim dla użytkownika.
Testowaną akumulatorową piłę szablasta Dedra DED7068 napędza komutatorowy silnik prądu stałego. Jego obroty zamieniane są na ruch liniowy (posuwisto-zwrotny) brzeszczotu przez przekładnię mimośrodową wyposażoną w przeciwwagę, która minimalizuje wibracje. Pozwala ona na wygenerowanie przez silnik 0-3000 suwów/min o 15-milimetrowym skoku. Dzięki temu testowany sprzęt bezproblemowo poradzi sobie z cięciem sporej wielkości elementów drewnianych, rur z PCV, miedzi czy aluminium, jak też materiałów stalowych (rur, prętów, płaskowników, zamkniętych profili, gwoździ, śrub itd.). Prędkość pracy testowanego sprzętu regulowana jest płynnie za pomocą włącznika spustowego. Urządzenie można też zablokować przełącznikiem słupkowym, aby uniemożliwić jego przypadkowe włączenie.


Piłę szablastą Dedra DED7068 wyposażono w szybkomocujący uchwyt narzędziowy. Brzeszczot mocuje się w nim sprawnie i wygodnie przez obrócenie pierścienia oraz włożenie narzędzia w gniazdo. Integralną częścią głowicy testowanej piły szablastej jest stopka oporowa, którą dociskamy do obrabianego materiału, dzięki czemu uzyskujemy większą stabilność i precyzję cięcia. Elektronarzędzie ma też ergonomiczną rękojeść pokrytą miękką antypoślizgową okładziną (soft grip) i jest doskonale wyważone. Przeciwwagę dla napędu pilarki stanowi bowiem akumulator. Dzięki tym rozwiązaniom testowanym urządzeniem pracuje się swobodnie i wygodnie.
Bezprzewodową piłę szablastą Dedra DED7068 zasilaną akumulatorem Li-Ion 18 V/4,0 Ah poddaliśmy wymagającym testowym. Najpierw przecinaliśmy grubą kantówkę sosnową o przekroju 5 x 10 cm. Zadanie to wykonaliśmy w 33,02 s. Pomimo dużego posuwu, piła cięła konsekwentnie i bez żadnego zwolnienia częstotliwości suwów. Następnie postanowiliśmy sprawdzić ją podczas cięcia rurki INOX o średnicy 20 mm (grubość ścianki 2,5 mm). Operacja ta zajęła nam 34,72 s. W trzeciej z prób w 2,02 s skróciliśmy calową rurkę PCV (grubość ścianki – 2 mm). Podczas wykonanych prób testowych akumulatorowa piła szablasta Dedra DED7068 pracowała, stabilnie, konsekwentnie i bez żadnych zwolnień.


Redakcyjne testy pokazały, że akumulatorowa piła szablasta Dedra DED7068 bez problemu efektywnie wykonuje wielorakie zadania, co oznacza, że sprawdzi się w cięciu różnorodnych materiałów. Naszym zdaniem, jest szczególnie predestynowana do prac instalacyjnych.

Dane techniczne akumulatorowej piły szablastej Dedra DED7068

Napięcie zasilania18 V
Systemowe akumulatory SAS+ALL18 V/2.0, 4.0 lub 5.0 Ah
Liczba suwów0-3000 min-1
Skok brzeszczotu15 mm
Waga bez akumulatora1,4 kg
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments