TEST AKUMULATOROWEJ PILARKI TARCZOWEJ DEDRA DED7064

Akumulatorową pilarkę tarczową Dedra DED7064 z linii SAS + ALL (Single Aku Solution) wyposażono w 2-polowy silnik i nowoczesne systemowe zasilanie litowo-jonowe. Dzięki temu możemy nią efektywnie ciąć drewno lite i materiały drewnopochodne.

Jak wspominaliśmy, serce akumulatorowej pilarki Dedra DED7064 stanowi mocny silnik 2-polowy prądu stałego. Generuje on 3800 obr./min na biegu jałowym. Stopę urządzenia wykonano z lekkiego i trwałego stopu aluminiowego. Spełnia ona wszystkie typowe funkcje: pozwala ustawić zagłębienie tarczy w materiale i skos cięcia w zakresie 0–45°. W stopie pilarki można zamontować prowadnicę równoległą, aby uzyskać dokładnie prostoliniowe cięcia. Wyposażono ją w standardowe (śrubowe) mocowanie tarczy i blokadę

wrzeciona. W testowanym urządzeniu stosuje się tarcze o średnicy 165 mm (otwór mocujący – 20 mm). Jest ono przeznaczone do cięcia drewna i materiałów drewnopochodnych. Głębokość jego cięcia wynosi 55 mm (0°) lub 40 mm (45°).

 

Akumulatorową pilarkę tarczową Dedra DED7064 wyposażono w górną (stałą) osłonę tarczy wykonaną z aluminium, zaś dolną (ruchomą) – z tworzywa sztucznego. W osłonie górnej mamy mocowanie króćca do podłączenia węża odkurzacza przemysłowego lub warsztatowego, co pozwala na znaczne ograniczenie pylenia podczas cięcia. Rękojeść główną i pomocniczą pokryto miękką okładziną antypoślizgową. Włącznik zaś ma blokadę, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu maszyny. W uzyskaniu wysokiej dokładności cięcia i zachowaniu właściwego jego kierunku pomagają skale głębokości i skosu cięcia. Testowane urządzenie ma kompaktowe wymiary i bez akumulatora waży zaledwie 2,2 kg.


Pilarka tarczowa Dedra DED7064, tak jak wszystkie bezprzewodowe elektronarzędzia z linii SAS + ALL, zasilana jest litowo-jonowymi akumulatorami 18 V o pojemnościach 2,0 Ah (DED7032) lub 4,0 Ah (DED7034). Do ich napełniania energią służą dwie szybkie ładowarki sieciowe DED7038 i DED7039 SMART (z systemem chłodzenia ogniw przyspieszającym proces ładowania). Zaś o trwałość dba elektronika znajdująca się zarówno w akumulatorach, jak i elektronarzędziach Dedra z linii SAS + ALL. Zapobiega ona przeciążeniu i nadmiernemu rozładowaniu ogniw, a umieszczone na obudowie akumulatorów diody informują o stanie naładowania baterii, co ułatwia użytkownikom zarządzanie zapasem energii i wybranie dogodnego momentu ładowania akumulatora.

 

W testach sprawdzających efektywność cięcia pilarką Dedra DED7064 przecinaliśmy typowe materiały: deski sosnowe i tarasową z twardego egzotycznego drewna bangkirai. Przecięcie prostopadłe deski sosnowej z mokrego drewna sosnowego (przekrój cięcia – 18,5 x 2,7 cm) zajęło nam 7,08 s. Następnie pod kątem 30° cięliśmy deskę z wysuszonego drewna sosnowego (przekrój cięcia – 15,5 x 3,6 cm). Operacja trwała 9,11 s. Testy zakończyliśmy cięciem twardego materiału drewnianego bangkirai. Wykonaną z niego deskę tarasową (przekrój cięcia – 14 x 2,5 cm) przecięliśmy w czasie 7,10 s.


Nasze próby pokazały, że Dedra dysponuje wydajnością przewodowych pilarek na tarcze 165 mm. Testowana maszyna może je z powodzeniem zastąpić, zważywszy że można w niej zastosować akumulatory o dużej pojemności 4,0 Ah pozwalające na długą pracę. Ponadto oferuje nam ona pełną mobilność i niezależność od sieciowego źródła zasilania.

pins

Dane techniczne akumulatorowej pilarki tarczowej Dedra DED7064

Obroty3800/min
Głębokość cięcia 0°/45°55/40 mm
Zakres cięcia kątowego0-45°
Średnica piły tarczowej/otworu mocującego165/20 mm
Typ akumulatora/napięcie/pojemnośćLi-Ion/18 V/4,0 Ah lub 2,0 A (SAS + ALL)
Waga bez akumulatora2,2 kg

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments