Subkompaktowa pilarka tarczowa Dedra DED7049 i jej redakcyjny test

Subkompaktowa pilarka tarczowa DED7049 należy do linii akumulatorowych narzędzi Dedra SAS + ALL.

Jest to uniwersalna pilarka elektryczna, którą obrobimy efektywnie zróżnicowaną gamę materiałów: od drewna po kamień.

Akumulatorowa pilarka tarczowa mini Dedra DED7049

DED7049 to kompaktowa pilarka elektryczna z linii Dedra SAS + ALL, w której zastosowano komutatorowy silnik zasilany prądem stałym o napięciu 18 V z systemowych akumulatorów Dedra SAS + ALL. Mają one pojemność 2.0, 4.0 lub 5.0 Ah i mogą być ładowane za pomocą ładowarek Dedra DED7038, DED7039, DED7038V i DED7039V. Dedra rekomenduje do zasilania minipilarki DED7049 akumulatory 4.0 lub 5.0 Ah. Silnik omawianego urządzenia współpracuje

z przekładnią kątową w obudowie metalowej. Za pośrednictwem jej napędza tarcze o średnicy zewnętrznej 89 mm (średnica otworu mocującego – 10 mm) i generuje na biegu jałowym obroty 2950/min. W minipilarce możemy stosować zarówno tarcze pilarskie HSS lub z zębami węglikowymi (DED70492 i DED70493), jak i diamentowe (DED70491) oraz z obwodowym nasypem węglikowym (DED70494). Wszystkie te narzędzia ma w ofercie Dedra, zaś na standardowym wyposażeniu testowanej pilarki tarczowej znajduje się 44-zębna tarcza HSS i 24-zębna węglikowa (DED70492). Wymieniony osprzęt pozwala minipilarką ciąć bardzo wiele popularnych materiałów budowlanych i wykończeniowych: od drewna oraz sklejki, przez blachę stalową i tworzywa sztuczne, po kamień oraz beton. Co ważne, wymianę tarcz ułatwia blokada wrzeciona, dzięki której odbywa się ona bardzo sprawnie.

Pracę minipilarką DED7049 z linii Dedra SAS + ALL precyzują regulacja głębokości cięcia w zakresie 0-28,5 mm oraz laser rzutujący linię cięcia na powierzchnię obrabianego elementu oraz jej wskaźnik. Na standardowym wyposażeniu elektronarzędzia, oprócz wspomnianych tarcz, znajdziemy prowadnicę równoległą oraz króciec do podłączenia węża odkurzacza. Dzięki współdziałaniu obu urządzeń, jak wiadomo, możemy zachować czystość w miejscu pracy.
Obsługa prezentowanego sprzętu jest intuicyjna, a praca nim bezpieczna. Aby uruchomić elektronarzędzie, należy zwolnić blokadę włącznika i zagłębienia tarczy. Jej ostrza bowiem całkowicie zakrywa metalowa osłona. Minipilarka, tak jak klasyczne pilarki tarczowe, wyposażona jest w metalową stopę służącą do jej prowadzenia po obrabianym materiale i jednocześnie umożliwiającą montaż osprzętu precyzującego pracę. Testowane urządzenie podczas cięcia, podobnie jak zagłębiarki, wymaga stałego docisku tarczy do ciętego elementu. Ze względów bezpieczeństwa zastosowano w nim bowiem sprężynę automatycznie cofającą tarczę.

Prezentowana pilarka tarczowa mini Dedra DED7049 jest ergonomiczna i lekka (1,75 kg) – jej obudowa ma niewielką średnicę, co umożliwia pewne trzymanie dłonią i operowanie narzędziem. Miejsca służące do jego trzymania dłonią obłożone są miękkim gumowym materiałem antypoślizgowym (soft grip). Dzięki temu praca jest wygodna i niemęcząca. Co ważne, obudowę omawianego sprzętu wykonano z nylonu z domieszką włókna szklanego, zwiększając w ten sposób jego odporność na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV.

Reasumując, pilarka elektryczna mini Dedra DED7049 oferuje profesjonalnym wykonawcom i majsterkowiczom możliwość pracy z wieloma różnymi materiałami. Dzięki dostępnemu osprzętowi można ją wykonywać efektywnie, dokładnie i bardzo czysto.

Dane techniczne akumulatorowej minipilarki Dedra DED7049

Napięcie zasilania18 V
Obroty2950/min
Średnica tarczy/otworu mocującego 89/10 mm
Maks. grubość ciętego drewna/metalu28,5/3 mm
Masa1,75 kg
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments