TEST AKUMULATOROWEJ DMUCHAWY DEDRA DED7093

Dedra konsekwentnie rozwija rodzinę elektronarzędzi akumulatorowych SAS + ALL. W ciągu 1,5 roku rozrosła się ona do ponad 50 produktów. Niedawno dołączyła do niej dmuchawa DED7093.

Wyposażona jest w bardzo wydajny komutatorowy silnik prądu stałego napędzający wentylator osiowy. W dmuchawie zastosowano 2-stopniową regulację szybkości pracy, czyli tzw. dwa elektroniczne biegi. Przy maksymalnej prędkości obrotowej silnika 16.000 min-1 testowany sprzęt wydmuchuje powietrze z szybkością 144 km/h. Zaś jego maksymalny wydatek wynosi 570 m3/h. Zmiana elektronicznych przełożeń odbywa się przełącznikiem

TURBO znajdującym się na górze rękojeści głównej. Regulacja parametrów pracy daje użytkownikowi możliwość oszczędzania energii, jak też dostosowywania ich do wykonywanych zadań. Jak wiadomo, nie zawsze należy korzystać z pełnej mocy maszyny.
Obsługa dmuchawy Dedra DED7093 jest bardzo prosta. Urządzenie włącza się przyciskiem znajdującym się w rękojeści głównej, zaś przełącznikiem TURBO wybiera się siłę nadmuchu. Rura wydmuchowa pozwala aplikować strumień powietrza bez potrzeby schylania się. Warto też dodać, że jest demontowalna. Dzięki temu m.in. dmuchawę można łatwo transportować i przechowywać.
Do zasilania dmuchawy DED7093 Dedra zastosowała trzy litowo-jonowe akumulatory 18-woltowe o pojemności 2,0 Ah (DED7032), 4,0 Ah (DED7034) i 5.0 Ah (DED7035). Ostatni z nich wydłuża o 20% czas pracy elektronarzędzi SAS + All. Akumulatory DED7032, DED7034 i DED7035 składają się z ogniw Li-Ion odznaczających się wysoką trwałością, optymalną charakterystyką prądową i mogą być w dowolnym momencie doładowywane. Ich praca jest monitorowana elektroniką zapobiegającą przeciążeniom i nadmiernemu rozładowaniu ogniw. Akumulatory wyposażono w 3-diodowe wskaźniki informujące o poziomie zgromadzonej energii. Do ich napełniania energią służą dwie ładowarki: DED7038 i szybka DED7039 z systemem chłodzenia ogniw (wkrótce dostępna ma być trzecia ładowarka dwuslotowa z wyjściami USB DED7038V).


Dmuchawę Dedra DED7093 sprawdziliśmy, oczyszczając z liści pas trawy przy ogrodzeniu. Z tym standardowym zadaniem sprzęt poradził sobie bardzo sprawnie. Naszym zdaniem, dysponuje dużymi możliwościami roboczymi i na pewno sprawdzi się w pracach porządkowych w ogrodzie czy w otoczeniu budynków. Jego ważną zaletą jest cicha i czysta praca. Można go więc z powodzeniem stosować w miejscach, gdzie zabronione jest użycie hałaśliwego sprzętu spalinowego zakłócającego spokój mieszkańców i przyrody oraz zanieczyszczającego powietrze. Informujemy, że już obecnie w Sejmik Województwa Mazowieckiego wprowadził zakaz użycia urządzeń spalinowych w dni smogowe pod groźbą kary do 5000 pln. Czas więc „przesiąść się” na ogrodowe urządzenia elektryczne.

pins

Dane techniczne akumulatorowej dmuchawy Dedra DED7093

Napięcie zasilania18 V
Rodzaj/napięcie/pojemność akumulatoraLi-Ion/18 V/2.0, 4 .0 lub 5.0 Ah
Maks. obroty16.000 min-1
Prędkość strumienia powietrza144 km/h
Wydatek powietrza570m3/h
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments