TEST AKUMULATOROWEGO WKRĘTAKA NEO 04-200

NEO 04-200 w pełni zasługuje na miano wkrętaka akumulatorowego, gdyż jego konstrukcja i wygląd są bardzo zbliżone do tego typu narzędzi ręcznych z wymiennymi końcówkami. Zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym 3,6 V/800 mAh i przeznaczony do lekkich prac montażowych.

Wkrętak akumulatorowy NEO 04-200 wyposażono w minisilnik elektryczny mieszczący się w rękojeści. Zasilany jest on prądem stałym o napięciu 3,6 V i generuje moment 2,1 Nm oraz prędkość obrotową 280 min-1. W celu aplikacji większego momentu możemy testowanego narzędzia użyć jako

wkrętaka ręcznego. Można więc nim pracować 2-fazowo – (1) wkręcać/wykręcać mechanicznie, zaś (2) dokręcać/odkręcać ręcznie. Jak łatwo zauważyć, taka metoda użycia wkrętaka NEO 04-200 znacznie przyspiesza i upraszcza prace montażowe/demontażowe. Do jego uruchamiania służą dwa przyciski. Dolnym włącza się obroty prawe, a górnym – lewe. Narzędzie wyposażono też w diodę LED do oświetlania miejsc montażu/demontażu. Uruchamia się ją przyciskami włączającymi narzędzie. Istotnym elementem wkrętaka jest gniazdowy uchwyt narzędziowy 1/4” z tuleją blokującą, w którym beznarzędziowo można montować bity i wiertła z chwytem 6-kątnym 1/4”. W celu montażu lub demontażu akcesoriów należy odciągnąć tuleję blokującą.


Zważywszy na wymiary średniej wielkości wkrętaka ręcznego, piórkową masę (0,16 kg) i kształt rękojeści doskonale dopasowany do dłoni, NEO 04-200 okazuje się być narzędziem bardzo ergonomicznym – łatwym i wygodnym w operowaniu. Wkrętak wykonano z wysokiej jakości materiałów, a miejsca jego styku z dłonią wyłożoną miękką, pomarańczową wykładziną przyjemną w dotyku.
Jak już wspominaliśmy, wkrętak akumulatorowy NEO 04-200 czerpie energię do pracy z baterii Li-Ion o napięciu 3,6 V i pojemności 800 mAh. Jest ona zamontowana na stałe i schowana całkowicie w rękojeści narzędzia. W celu jej naładowania do testowanego wkrętaka podłącza się kabel z końcówką micro-USB, który należy uprzednio zamontować w np. ładowarce od smartfona lub w porcie USB komputera. Proces pełnego ładowania całkowicie rozładowanej baterii trwa 1 godzinę. Testowany wkrętak akumulatorowy NEO 04-200 dostarczany jest z zestawem 42 bitów z 6-kątnymi z chwytami 1/4” (6,35 mm), w którego skład wchodzi też jako 43. element uchwyt magnetyczny. Na standardowym wyposażeniu narzędzia znajduje się też kabel micro-USB służący do ładowania jego baterii. Cały zestaw mieści się w estetycznym minipojemniku wykonanym z tworzywa sztucznego.


Podczas redakcyjnych testów akumulatorowego wkrętaka NEO 04-200 użyliśmy go montażu/demontażu urządzeń elektronicznych i elektrycznych oraz akumulatorów stosowanych w bezprzewodowych elektronarzędziach GRAPHITE, jak też zamków w drzwiach. W takich zastosowaniach ułatwia on pracę, gdyż przyspiesza proces montażu śrub czy wkrętów o średnicach do 8 mm. Nasze testy pokazały też, że jego głównym polem zastosowania są połączenia twarde i maksymalnie półtwarde o średnicy do 8 mm, czyli gwintowane elementów metalowych lub metalowych oraz np. wykonanych z tworzyw sztucznych itp. Do tego NEO 04-200 jest też doskonałym narzędziem do mocowania łączników gwintowych w miejscach trudno dostępnych, gdzie przestrzeń na dłoń jest niewielka lub niemożliwe jest pokręcanie wkrętakiem ręcznym, co – jak wiadomo – uniemożliwia montaż/demontaż.
Naszym zdaniem, akumulatorowy wkrętak NEO 04-200 doskonale nadaje się do prac, w których używa się wkrętaków ręcznych: serwisowych, mechanicznych, montażowych itd. Z jego zalet mogą skorzystać nie tylko profesjonaliści, ale także modelarze i majsterkowicze. Wykonamy nim bowiem szybko i komfortowo drobne prace montażowe oraz naprawcze.

pins

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
2 lat temu

Całkiem niezłe urządzenie, używam od kilku tygodni. Kombinuję jakiś system zawieszenia do obroży, bo już mi 2 razy spadł.

Kacper
Kacper
1 rok temu

Sam wkrętak ok jednak system ładowania jest słaby. Poległ po podłączeniu do szybkiej ładowarki.

Mariusz
Mariusz
3 miesięcy temu

Dla mnie informatyka jest ten śrubokręt rewelacyjnym pomocnikiem. Przy rozkręcaniu obudów laptopów, czy też odkręcaniu części od płyt głównych jest zazwyczaj kilkadziesiąt malutkich wkrętów i odkręcanie ręczne to mozolna droga przez mękę . Do dokręcenia, czy odkręcenia nie potrzeba dużej siły więc 2.1 Nm jest w sam raz. Liczy się szybkość odkręcania/dokręcania. Jast super! Polecam