TEST AKUMULATOROWEGO URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNEGO NAC MT-LI-20V

MT-LI-20V to bezprzewodowe urządzenie wielofunkcyjne należące do akumulatorowych elektronarzędzi NAC serii AKU MULTISYSTEM. Jego możliwościom roboczym przyjrzeliśmy się dokładnie w redakcyjnym warsztacie.

 

Akumulatorowe urządzenie wielofunkcyjne NAC MT-LI-20V przeznaczone jest zarówno do cięcia, jak i szlifowania. Dzięki zastosowaniu w układzie napędowym elektronicznej regulacji częstotliwości oscylacji (6-stopniowa od 5000 do 20.000 min-1) sprzętem możemy obrabiać materiały drewniane (panele, płyty meblowe, listwy), tworzywa sztuczne, płyty g-k, ceramikę i materiały budowlane, elementy metalowe (śruby, gwoździe) itd. Możemy nim ciąć wgłębnie, podcinać i wycinać, czyścić fugi, a także szlifować niewielkie powierzchnie.
W konstrukcji NACa zastosowano bardzo wygodny beznarzędziowy system szybkiej wymiany narzędzi roboczych (brzeszczoty i tarcze

szlifierskie mocuje się na wrzecionie za pomocą blokady dźwigniowej). Dzięki zastosowaniu uchwytu bocznego mocowanego z prawej lub lewej strony głowicy użytkownik może pewnie trzymać narzędzie podczas pracy. Uruchamia się je dużym włącznikiem głównym umieszczonym na górze obudowy, a pracę w słabo oświetlonych miejscach ułatwia wbudowana dioda LED.

W ramach redakcyjnych testów przeprowadziliśmy kilka prób cięcia elementów drewnianych i PCV oraz oczyszczania z farby deski brzozowej. Sprzęt zasługuje na duże pochwały. Akumulator 20-woltowy zapewnia wystarczająco dużo mocy i energii do cięcia i szlifowania. Regulacja częstotliwości oscylacji ułatwia dobranie parametrów pracy do specyfiki zadania. Maszyna jest przy tym bardzo poręczna – obwód obudowy odpowiedni do pracy jedną ręką, zaś trzymanie i operowanie nią ułatwia rękojeść dodatkowa.
Reasumując, kompaktowe rozmiary, bezprzewodowa mobilność, optymalne wyposażenie techniczne powodują, że akumulatorowe urządzenie wielofunkcyjne NAC MT-LI-20V sprawdzi się w wielu różnorodnych zadaniach wykonywanych podczas remontów i prac domowych, jak też wyposażania wnętrz.

pins

Dane techniczne urządzenia wielofunkcyjnego NAC MT-LI-20V

Napięcie zasilania/akumulator 20 V/Li-Ion 2.0 lub 4.0 Ah
Częstotliwość oscylacji 5 000-20 000/min
Regulacja Częstotliwość oscylacji 6-stopniowa
System bezrzędowej wymiany akcesoriów/podświetlenie LED +/+
Masa 1,2 kg (bez akumulatora)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar