TEST AKUMULATOROWEGO ODKURZACZA OGRODOWEGO GRAPHITE 58G036 ENERGY+ 36V LI-LON 2W1

Odkurzacz ogrodowy GRAPHITE 58G036 Energy+ 36V Li-lon 2w1 to dwufunkcyjne urządzenie akumulatorowe. Przeznaczone jest do sprzątania ogródków, podjazdów i terenów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie budynków.

Akumulatorowy odkurzacz ogrodowy GRAPHITE 58G036 Energy+ 36V Li-lon 2w1 to urządzenie, które pełni dwie odmienne i przeciwne do siebie funkcje. Możemy go użyć zarówno jako dmuchawy ogrodowej do usuwania liści, pozostałości traw czy piasku, jak i jako odkurzacza do liści, wyciętych pędów, resztek trawy itp. W funkcji odkurzacza urządzenie dodatkowo rozdrabnia zasysane pozostałości roślin w stosunku

9:1. Tak jak każdy odkurzacz ma pojemnik na odpadki. W wypadku omawianego GRAPHITE 58G036 stanowi go tkaninowy worek o pojemności 35 l z otworem do jego opróżniania, który zamykany jest suwakiem. Rozdrobnione pozostałości roślin możemy więc łatwo przełożyć do foliowych worków, które z kolei odbiorą od nas odpowiednie służby komunalne. Worek GRAPHITE’a 58G036 Energy+ 36V Li-lon 2w1 wyposażony jest w karabinek mocujący do zawieszania go na rurze ssącej. Dzięki temu nie przeszkadza nam w pracy. Z kolei rura ssąca wyposażona jest w dwa kółka o regulowanej pozycji, które ułatwiają pracę i pozwalają opierać urządzenie oraz przesuwać je po sprzątanej powierzchni, np. po chodniku, kostce itp. Pracę też ułatwia pasek, który umożliwia zawieszenie testowanego sprzętu na ramieniu.

Żeby obie funkcje mogły być wykonywane efektywnie, odkurzacz ogrodowy GRAPHITE 58G036 Energy+ 36V Li-lon 2w1 został wyposażony w wydajny i mocny napęd zasilany dwoma połączonymi szeregowo, litowo-jonowymi akumulatorami 18 V należącymi do systemu ENERGY+. Napięcie zasilania urządzenia wynosi więc 36 V. Tak skonfigurowany napęd zapewnia maksymalną prędkość powietrza wynoszącą 200 km/h i jego wydatek 220 m3/h. Testowane urządzenie więc wywołuje na naszym podwórku mały huragan. Te parametry możemy jednak regulować 6-stopniowym pokrętłem i dostosowywać siłę nadmuchu czy zasysania odpadków do własnych potrzeb.

Testowany akumulatorowy odkurzacz ogrodowy GRAPHITE 58G036 Energy+ 36V Li-lon 2w1 do wykonywania swoich dwóch podstawowych funkcji wymaga od użytkownika odpowiedniego przezbrajania. Podczas niego montowane/demontowane są rura ssąca, worek na odpadki i dysza do nadmuchu. Wszystkie czynności obsługowe wykonuje się szybko i w sposób prosty oraz bezwysiłkowy dzięki blokadom z przyciskami. Sprawdziliśmy to wielokrotnie podczas testów urządzenia w redakcyjnym ogrodzie.
W trakcie prób testowych oczyszczaliśmy podjazd do firmowego garażu i trawnik redakcyjnego ogrodu z resztek roślin, trawy i liści. Używaliśmy GRAPHITE’a 58G036 Energy+ 36V Li-lon 2w1 zarówno jako dmuchawy, jak i odkurzacza. W obu funkcjach zapewniał szybką i efektywną pracę. Naszym zdaniem, doskonale nadaje się do współpracy z kosiarką i sprzątania resztek skoszonej trawy, która wydostaje się z kosza podczas jego demontażu w celu opróżnienia. Te resztki były bardzo szybko zasysane przez GRAPHITE’a 58G036 Energy+ 36V Li-lon 2w1 do pojemnika i dzięki temu na trawniku nie było żadnych pozostałości skoszonych roślin.
Podczas testów GRAPHITEm 58G036 Energy+ 36V Li-lon 2w1 usuwaliśmy też pędy roślin skoszonych podkaszarką. Tu bardzo przydała się funkcja rozdrabniania, dzięki której sprzątnięte rośliny mogliśmy łatwo umieścić w workach na odpady.

Reasumując, akumulatorowy odkurzacz ogrodowy GRAPHITE 58G036 Energy+ 36V Li-lon 2w1 to bardzo przydatny pomocnik w ogrodzie i na podwórku. Pozwala w łatwy sposób utrzymać czystość i porządek wśród roślin, na chodnikach i podjazdach.

pins

Dane techniczne akumulatorowego odkurzacza ogrodowego GRAPHITE 58G036 Energy+ 36V Li-lon 2w1

Napięcie akumulatora(2×18 V DC) 36 V DC
Wydatek powietrza220 m³/h
Prędkość maks. powietrza200 km/h
Stopień rozdrabniania9:1
Pojemność worka35 l
Regulacja prędkości pracy6-stopniowa
Masa 3,9 kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments