TEST 2-BIEGOWEJ MIESZARKI CROWN CT10049

Marka CROWN niedawno zagościła na polskim rynku profesjonalnych elektronarzędzi. 2-biegowa mieszarka CT10049 to trzecie elektronarzędzie tej marki, które trafiło na testy do naszego redakcyjnego warsztatu.

Mieszarka CROWN CT10049 ma klasyczną konstrukcję wolantową i przeznaczona jest do mieszania sypkich materiałów budowlanych, takich jak wapno, cement, gips czy piasek, a także farb i lakierów niezawierających rozpuszczalników organicznych. Zastosowano w niej silnik komutatorowy prądu zmiennego o mocy nominalnej 1100 W ustawiony współosiowo z wrzecionem. Jednostka napędowa współpracuje z 2-biegową przekładnią i zapewnia na I

biegu obroty od 130 do 450/min, a na drugim – od 245–do 850/min. Parametr ten jest regulowany elektronicznie za pomocą pokrętła sterującego znajdującego się w górnej części obudowy silnika. Testowane urządzenie wyposażono w dwa uchwyty boczne o kształcie przypominającym samolotowy wolant. Z prawej strony pod palcem wskazującym umieszczono włącznik główny z blokadą do pracy ciągłej. Uchwyty są ergonomicznie wyprofilowane, co umożliwia pewne trzymanie maszyny podczas pracy. Można na nich zamocować osłonę zabezpieczającą przed ich uszkodzeniem i zabrudzeniem na skutek położenia urządzenia na podłodze remontowanych pomieszczeń.
Jak w większości tego typu mieszarek do zapraw i klejów, tak i w prezentowanym modelu CROWN CT10049 mieszadło mocuje się bezpośrednio na wrzecionie. Wkręca się je we wrzeciono z gwintem wewnętrznym M14 za pomocą kluczy płaskich (znajdują się w wyposażeniu standardowym maszyny). Oprócz mieszadła dostarczanego w komplecie z maszyną w mieszarce można więc mocować osprzęt powszechnie dostępny na rynku. Gwint M14 jest bowiem w tej grupie maszyn standardem. Testowane urządzenie przystosowane jest do obsługi mieszadeł o maksymalnej średnicy 120 mm.
W redakcyjnym teście mieszaliśmy 50 kg zaprawy do płytek, a więc ilość typową dla prac takich, jak układanie glazury w łazienkach, kuchniach itp. Maszyna poradziła sobie z tym zadaniem bezproblemowo, nie dostając żadnej zadyszki w trakcie pracy. Ułatwiła nam ją dwubiegowa przekładnia. Dzięki możliwości zastosowania niższych obrotów o dużym momencie w początkowej fazie mieszania uniknęliśmy zbrylenia i rozbryzgiwania materiału. Wyższe obroty biegu drugiego pozwoliły nam na dokładne wymieszanie zaprawy.

Reasumując, mieszarką CROWN CT10049 wymieszamy szybko i dokładnie sypkie materiały budowlane. Bezsprzecznie zaletami elektronarzędzia są ergonomiczna budowa, wytrzymała 2-biegowa przekładnia zamknięta w szczelnej, metalowej obudowie oraz mocny silnik zapewniający wydajną i skuteczną pracę.

pins

 

 

 

Dane techniczne mieszarki CROWN CT10049

Moc nominalna/napięcie zasilania 1100 W/230 V
Maks. prędkość obrotowa (I/II bieg) 130-450/ 245-850 min-1
Mocowanie mieszadła M14
Maksymalna średnica mieszadła 120 mm
Masa 4,1 kg

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar