Technologia litowo-jonowa w marce GRAPHITE

GRAPHITE wprowadza do swoich elektronarzędzi technologię zasilania litowo-jonowego.

Technologia Li-Ion pozwala skumulować nawet trzykrotnie więcej energii niż w akumulatorach NiCd przy zachowaniu tej samej masy urządzenia. Urządzenie jest pozbawione efektu pamięci (akumulator można doładowywać w każdym momencie, nie trzeba go całkowicie rozładowywać przed naładowaniem), jak też efektu leniwej baterii (powoduje spadek napięcia znamionowego przy niepełnym rozładowaniu). Ogniwa Li-Ion mają mniejszy prąd samorozładowania, nieużywane tracą około 5-10% energii na miesiąc w porównaniu z ok. 20% w bateriach NiCd. Technologia ta jest stale rozwijana, przez co gęstość energii możliwej do zmagazynowania cały czas się zwiększa. Obecnie stosowane w elektronarzędziach

akumulatory Li-Ion pracują w temperaturach od -20°C do 50°C. Moc urządzeń zasilanych akumulatorami Li-Ion jest porównywalna z mocą urządzeń sieciowych. Ogniwa te nie zawierają kadmu, dzięki czemu są mniej szkodliwe dla środowiska niż ogniwa NiCd.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GRAPHITE 58G211
Profesjonalna dwubiegowa wiertarko-wkrętarka GRAPHITE, zasilana wydajnym akumulatorem Li-Ion 14.4 V o pojemności 2.0 Ah. Ma funkcję wyłączenia ładowarki po naładowaniu akumulatora lub w przypadku przekroczenia granicznej temperatury baterii. Elektronarzędzie z płynną regulacją prędkości obrotowej zostało wyposażone w przełącznik kierunku obrotów oraz blokadę przycisku włącznika. Maksymalna prędkość obrotowa wrzeciona na pierwszym biegu wynosi 400, a na drugim 1100 obrotów na minutę. Maksymalny moment obrotowy to 34 Nm (zakres regulacji od 1 do 20 oraz opcja wiercenia). Urządzenie wyposażono w elektryczny hamulec wrzeciona oraz diodę LED, dającą możliwość podświetlenia miejsca pracy. Ergonomiczny kształt uchwytu i zoptymalizowana długość całkowita wiertarko-wkrętarki pozwala na wygodną pracę osobom prawo- i leworęcznym. Rękojeść, górna część obudowy oraz przycisk włącznika zostały pokryte materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu narzędzie pewnie leży w dłoni. Przekładnia planetarna została wykonana z wysokogatunkowej stali. W zestawie z urządzeniem znajduje się bit dwustronny. Zgodność z europejskimi standardami zapewnia certyfikat CE.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar