Technologia cięcia stali dry cut z Fabryki Narzędzi GLOB

Fabryka Narzędzi GLOB Sp. z o.o. od wielu lat promuje w Polsce technologię cięcia stali dry cut przy wykorzystaniu specjalnych tarcz z uzębieniem z węglika spiekanego.

W sklepie firmowym bielskiej fabryki znaleźć można szeroki wybór pił tarczowych firmy Evolution Power Tools, która jest wiodącym producentem tego typu narzędzi na świecie. Marka ta po dokładnej analizie rynkowej stworzyła dwie serie produktowe:

  • linię do zastosowań profesjonalnych Evolution STEEL,
  • linię budowlaną ogólnego przeznaczenia Evolution BUILD.

Obie linie stworzone zostały z myślą o optymalnym dostosowaniu narzędzia do konkretnego zadania oraz po to, aby uzyskać jak najbardziej zadawalający efekt cięcia w jak

najkrótszym czasie.


Innowacyjne tarcze z uzębieniem z węglików spiekanych

Wszystkie tarcze firmy Evolution Power Tools produkowane są w nowoczesnych fabrykach w Japonii i zostały zaprojektowane z myślą o uzyskaniu perfekcyjnego czystego cięcia. Wykonane są z najlepszej jakości materiałów, które zapewniają wysoką wydajność oraz prostoliniowość skrawania. Każde ostrze tarczy ma starannie, z wykorzystaniem automatów, wlutowany węglik spiekany o odpowiednim składzie i strukturze, zapewniający idealne i szybkie cięcie, a odpowiednia jego grubość zapobiega zakleszczaniu tarczy w materiale. Przez zachowanie określonego składu i kształtu węglika oraz dzięki nowoczesnemu procesowi produkcji ostrza tarcz są wytrzymałe i odporne na ścieranie. Optymalny sposób ostrzenia węglika powoduje, że wszystkie tarcze firmy Evolution Power Tools charakteryzują się wśród tego typu narzędzi dostępnych na rynku najlepszymi właściwościami skrawającymi, co w połączeniu z bardzo przystępnymi cenami powoduje, że jednostkowy koszt cięcia jest niski. Dodatkowo prawidłowo eksploatowana tarcza może zostać poddana ponownemu ostrzeniu, co znacząco wydłuża jej żywotność.

Mając na uwadze nie tylko wysoką wydajność narzędzia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo operatora, tarcze Evolution przeszły szereg rygorystycznych testów mających na celu wyeliminowanie ryzyka związanego np. z wyłamaniem zęba podczas pracy zwłaszcza w ciężkich warunkach. Zastosowanie nowoczesnych technologii konstrukcyjnych wpłynęło na znaczną redukcję hałasu oraz wyeliminowanie zbędnych drgań. Kolejną zaletą tarcz firmy Evolution jest niemal całkowite wyeliminowanie powstawania iskier podczas cięcia, co znacznie wpływa na komfort i bezpieczeństwo pracy, a brak nagrzewania materiału pozwala na dalsze jego obrabianie bezpośrednio po wykonaniu cięcia. Technologia dry cut nie wymaga również stosowania chłodzenia i dodatkowo umożliwia cięcie elementów malowanych, płyt warstwowych bez obawy o uszkodzenie warstwy lakieru lub farby.


Evolution STEEL – rozwiązania dla wymagających użytkowników

Angielska firma Evolution Power Tools jest producentem niezawodnych pilarek i przecinarek wykorzystujących technologię cięcia kształtowników stalowych, aluminiowych oraz ze stali nierdzewnej w swojej topowej linii STEEL. Linia ta adresowana jest do szeroko pojętego przemysłu metalowego, począwszy od małych firm zajmujących się cięciem niewielkich ilości kształtowników, po dużych dystrybutorów stali.

Zakres produkowanych średnic tarcz dopasowany został do elektronarzędzi Evolution Power Tools. W linii STEEL obejmuje on 4 główne średnice: 180, 230, 305 i 355 mm. Są to najczęściej spotykane na rynku średnice tarcz wykorzystujące technologię cięcia dry cut. W celu ułatwienia identyfikacji firma Evolution wprowadziła rozróżnienie kolorystyczne tarcz, mające na celu łatwy i szybki dobór narzędzia do danego materiału. Eliminuje to sporo błędów związanych z niewłaściwym stosowaniem tarcz. Kolorem niebieskim oznaczono piły tarczowe z uzębieniem z węglika wolframu przeznaczone do cięcia kształtowników ze stali konstrukcyjnych. Charakteryzują się dużą wydajnością cięcia, niskim poziomem hałasu oraz są najbardziej ekonomiczne w zakupie. Konstrukcja uzębienia umożliwia jego ponowne ostrzenie. Kolorem żółtym oznaczono piły tarczowe z uzębieniem z węglika typu cermet. Charakteryzują się wyższą trwałością i twardością uzębienia. Główne zastosowanie tarcz w tym kolorze ma miejsce podczas cięcia kształtowników ze stali nierdzewnych. Kolor zielony oznacza piły tarczowe z uzębieniem z węglika wolframu przeznaczone do cięcia kształtowników aluminiowych. Specjalna konstrukcja i geometria zębów sprawia, że przecinanie aluminium jest łatwe i szybkie.

Do pilarek wykorzystujących piły

widiowe o średnicach 180 i 230 mm firma Evolution Power Tools przygotowała również tarcze z nadrukiem w kolorze czarnym przeznaczone do cięcia drewna. Tutaj również uzębienie wykonane jest z węglika wolframu. Tarcze przystosowane są do pracy z elektronarzędziami firmy Evolution Power Tools zarówno pod względem otworu montażowego, jak również liczby dopuszczalnych obrotów. Fabryka Narzędzi GLOB Sp. z o.o. dysponuje odpowiednim parkiem maszynowym umożliwiającym np. rozwiercenie otworu montażowego na większą średnicę, jak również zajmuje się profesjonalnym ostrzeniem pił tarczowych z uzębieniem z węglika spiekanego.


Zupełnie inne podejście konstrukcyjne zastosowała firma Evolution Power Tools w przypadku wielozadaniowych tarcz z uzębieniem z węglika spiekanego. Tarcze te zastosowane zostały w pilarkach i piłach ukośnych wchodzących w skład linii produktowej Evolution BUILD. Tutaj producent proponuje wszechstronne tarcze, które świetnie sprawdzą się na każdym placu budowy, gdzie mamy do czynienia z koniecznością cięcia różnych materiałów. Przez zastosowanie unikalnego kształtu uzębienia operator ma możliwość cięcia praktycznie wszystkiego, co wykorzystywane jest obecnie na placach budów: drewna, drewna z gwoździami, profili stalowych i aluminiowych oraz elementów z tworzyw sztucznych. Tak szeroki zakres ciętych elementów sprawia, że operator koncentruje się jedynie na wykonywanej pracy, a nie na poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania do cięcia. Należy tutaj zaznaczyć, że pilarki wielozadaniowe Evolution Power Tools wykorzystujące tarcze wielozadaniowe pracują przy niższych obrotach niż standardowe pilarki do cięcia drewna.
Wszystkie tarcze, akcesoria i elektronarzędzia firmy Evolution Power Tools dostępne są w ofercie wyłącznego dystrybutora produktów Evolution w Polsce – Fabryki Narzędzi GLOB Sp. z o.o. w Bielsku-Białej. Szczegóły oferty dostępne na stroniewww.fnglob.pli.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar