TARNIKI DO PŁYT GIPSOWYCH YATO YT-61690 i YT-61678

Budowlańcy, którzy na co dzień montują płyty gipsowo-kartonowe, muszą być wyposażeni nie tylko w elektronarzędzia, ale także w narzędzia ręczne, a w tym w tarniki do obróbki nietypowych powierzchni i prac w miejscach trudno dostępnych.

 

Katalog YATO powiększa się właśnie o dwa tarniki do płyt gipsowych. Pierwszy – YT-61690 – ma tarkę wymienną o przekroju okrągłym i długości roboczej 250 mm (całkowita długość narzędzia – 400 mm). Tarnik przeznaczono głównie do precyzyjnej obróbki okrągłych otworów, np. nieestetycznie wykonanych wiertarką. Narzędzie ma zrobioną z tworzywa sztucznego rękojeść główną i uchwyt wspomagający, które pozwalają wygodnie pracować nim obiema rękami.

Z kolei drugi tarnik YT-61678

to poręczne narzędzie mające odlewany korpus. Jego niewielkie rozmiary (długość całkowita i robocza – 140 mm) i odpowiedni kształt pozwalają pracować w ciasnych zakamarkach i precyzyjnie obrabiać nieduże powierzchnie.
Oba tarniki YATO mają tarki ze specjalnie ukształtowanymi i profilowanymi otworami, które nie zatykają się startym materiałem. Wykonane są z wysokogatunkowej stali i pozwalają na skuteczną obróbkę gipsu, drewna, metali nieżelaznych, kompozytów oraz tworzyw sztucznych.

Marek Pudło

yt-61678-2yt-61690_a

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar