TARNIKI DO GIPSU VOREL

Specjaliści od konstrukcji gipsowo-kartonowych mogą już wyposażyć w trzy najnowsze tarniki, które właśnie pojawiły się w ofercie marki Vorel.

25300

W tarnikach Vorel zastosowano ostrza z wysokogatunkowej stali 65 Mn, których konstrukcja zapobiega zatykaniu się tych narzędzi startym materiałem. Co ciekawe, tarniki Vorel można wykorzystać też do obróbki drewna, metali nieżelaznych, kompozytów i tworzyw sztucznych. Pierwszy z tarników – Vorel 25310 – ma metalowy, odlewany korpus o całkowitej długości 290 mm (długość robocza tarki – 250 mm). W tylnej części umieszczono rękojeść

z tworzywa sztucznego, która wraz z uchwytem wspomagającym z przodu pozwala na wygodną i efektywną pracę obiema rękami. Tarnik ten przeznaczono do prac na dużych powierzchniach, gdzie najważniejsza jest szybkość i skutecznośćobróbki.
Z kolei model Vorel 25307 to mały i poręczny tarnik do płyt gipsowych mający lekki korpus wykonany z tworzywa sztucznego. Jego całkowita długość to 155 mm (długość robocza tarki – 140 mm). Narzędzie świetnie sprawdzi się w zadaniach wymagających dużej dokładności, jak też podczas pracy w ciasnych miejscach.

25307

Do obróbki niewielkich i trudno dostępnych elementów kartonowo-gipsowych doskonale nadaje się mały tarnik Vorel 25300 z rękojeścią wykonaną z tworzywa sztucznego. Całkowita długość narzędzia to 185 mm (długość powierzchni roboczej – 60 mm). W ofercie producenta znajdziemy do tego modelu wymienne tarki oznaczone jako 25301.

Marek Pudło

25310_a

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments