TARGI TOOLEX 2018

Od 2 do 4 października 2018 r. Centrum Targowo – Konferencyjne Expo Silesia ponownie zaprasza na wydarzenia skierowane do branży przemysłowej, których tematem są maszyny i narzędzia w procesie obróbki i wirtualizacji procesów oraz oleje i smary.

 

Kolejna edycja uznanych na rynku Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX została objęta patronatem przez liczne branżowe i rządowe instytucje, które od lat wspierają targi merytorycznie. Udział w wydarzeniu potwierdzili już liderzy z branży oraz przedstawiciele polskiego i światowego przemysłu obrabiarkowego i narzędziowego. Na targach TOOLEX ponownie zagoszczą m.in.: FANUC, SCHUNK, DMG MORI POLSKA, MACHINE TOOLS INTERNATIONAL, GF MACHINING SOLUTIONS, ABPLANALP, MS

SPINEX, STIGAL, HIGH TECHNOLOGY MACHINES, TBI TECHNOLOGY, EMUGE FRANKEN TECHNIK, NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS, AJAN, METAL TEAM, FABRYKA OBRABIAREK PRECYZYJNYCH “AVIA”, APX TECHNOLOGIE, ALFLETH ENGINEERING AG, CORMAK, DEMATEC, JANUS OBRABIARKI, SUMITOMO, EKOMET, CARL ZEISS, VOLLMER, CAMDIVISION i POLTRA, a także wiele innych czołowych firm w branży. Nie zabraknie szerokiego zakresu akcesoriów oraz oprogramowania komputerowego wspomagającego obróbkę prezentowanego w ramach Targów WIRTOTECHNOLOGIA. Oleje, smary i płyny technologiczne, systemy do filtrowania i oczyszczania gazów i cieczy oraz rozwiązania związane z ochroną środowiska uzupełniają zakres branżowy targów OILexpo.

W roku ubiegłym Targi były rekordowe pod względem wielkości zajmowanej powierzchni i liczby wystawców, na co wpływ miało także wsparcie instytucji oraz organizacji związanych z rozwojem przemysłu w Polsce i za granicą. TOOLEX 2017 zgromadził 514 wystawców i współwystawców z 14 krajów, niemal 600 reprezentowanych marek, ponad 450 maszyn w ruchu oraz ponad 10.000 zarejestrowanych zwiedzających. A wszystko to na 15 tys. m kw. powierzchni w 2 pawilonach wystawienniczych.
Wystawcy potwierdzają, że targi TOOLEX to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu – to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe relacje biznesowe i kontynuują dotychczasowe interakcje ze stałymi kontrahentami. Targom towarzyszyć będą także liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku, a najlepsze produkty, jak co roku, zawalczą w prestiżowym konkursie o medal Expo Silesia.
O mocnej pozycji TOOLEX na targowym rynku świadczy m.in. liczne grono silnych patronów i partnerów – instytucji branżowych i uczelni wyższych, które wspierają ich rozwój oraz dbają o aspekt merytoryczny. Prezentacje wystawców uzupełni bogaty program wydarzeń. W tym roku będzie to m.in. XXXIX Środowiskowe Seminarium Tribologów „Smarowanie w transporcie”, przygotowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne Oddział Śląski i Wydział Transportu Politechniki Śląskiej. Ambasada Szwajcarii zorganizuje dla gości targów Forum Swiss Precision pokazujące nowoczesne technologie firm szwajcarskich. Organizatorzy zapraszają również na cykl wykładów Zakładu Badań i Atestacji ZETOM w Katowicach pt. „Odpowiedzialność za wyrób oraz systemy oceny jego zgodności w ramach dyrektyw nowego podejścia do oznakowania CE” oraz „Zasadnicze i minimalne wymagania dla maszyn nowych, modernizowanych oraz już użytkowanych przez pracowników podczas pracy według dyrektyw europejskich 2006/42/WE i 2009/104/WE”. O innowacyjnych technologiach w obróbce skrawaniem opowie firma ZP-TEAM, natomiast o efektywnej ochronie prowadnic – firma Mercator (więcej informacji na: www.toolex.pl, www.exposilesia.pl).

opr. HB

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar