Targi spoga gafa w 2023 r.

W dniach od 18 do 20 czerwca 2023 r. w Kolonii odbędą się targi spoga gafa. Ich tematem przewodnim są: „Ogrody społeczne – czyli zielone miejsca spotkań”.

Udany rok 1922

spoga gafa, największe na świecie targi ogrodowego stylu życia, spoglądają już wstecz na udany rok 2022. Po dziesięcioleciach organizowania we wrześniu i dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami Covid, targi te świętowały w 10 halach wystawienniczych Koelnmesse szczęśliwy restart w dniu 19 czerwca ub.r. Z powodzeniem uruchomiły także pierwszą edycję swojej cyfrowej platformy matchmakingowej „spoga gafa 365”. Branża aktywnie odpłaca się Koelnmesse, organizatorowi tych targów, za ich sukces w roku wystawienniczym 2022

wysokim poziomem rebookingu i rejestracją nowych oraz powracających marek. Co ważne „Global DIY-Summit” (EDRA/GHIN, HIMA), który zakończy się w Berlinie zaledwie dwa dni przed targami spoga gafa, będzie miał również pozytywny wpływ na rosnącą liczbę ich wystawców i gości. Jego uczestnicy zostaną bowiem zaproszeni do udziału w kolońskich spoga gafa.


Dane dotyczące rezerwacji miejsca na tegorocznych spoga gafa już pokazują, że wartość dodana, jaką dają te targi, jest również istotna dla wystawców w 2023 roku. W bezpośrednim porównaniu z rokiem 2022 liczba już zgłoszonych wystawców i zarezerwowanych powierzchni wystawienniczych jest wyraźnie wyższa. Odnotowano znaczny wzrost liczby powracających wystawców z Ameryki Północnej, natomiast firmy azjatyckie zwielokrotniły swoją powierzchnię wystawienniczą. Należy też odnotować, że złagodzone warunki podróżowania z Chin i dobre opinie o zeszłorocznych targach spoga gafa przyczyniły się do odczuwalnego wzrostu popytu na nie.

Ogrody społeczne – czyli zielone miejsca spotkań

Szczególnie interesujące będzie to, w jaki sposób wystawcy podejmą temat przewodni targów, którym są „Ogrody społeczne – czyli zielone miejsca spotkań”. – Niezależnie od tego, czy spędza się czas na wspólnych pracach ogrodowych, świętowaniu czy relaksie – ogrody, balkony i tarasy, ale także centra ogrodnicze i markety budowlane są miejscami spotkań rodzin, przyjaciół i sąsiadów. Chcielibyśmy pokazać na targach spoga gafa, jak producenci i handel wspierają społeczne funkcje ogrodu – powiedział Stefan Lohrberg, dyrektor targów spoga gafa. – Oprócz społecznych ogrodów, zrównoważony rozwój będzie nadal dominującym tematem targowym. Zawsze chcemy, aby w centrum uwagi znalazły się nowe tematy, które reorientują targi na aktualne i przyszłe trendy społeczne oraz rynkowe.

Ważne powroty w segmencie BBQ

Wystawcy BBQ aktywnie planują swoją obecność na spoga gafa i obok dużych powierzchni wystawienniczych kładą szczególny nacisk na live cooking i ekskluzywne strefy pokazowe na zewnątrz. W tym gronie znajdują się m.in. powracające marki, takie jak Char Broil i Santos. spoga gafa też ponownie powita na terenie targów produkty marki Traeger i będzie wspierać takie marki, jak Enders czy Campingaz, poprzez rozbudowę ich powierzchni wystawienniczej.

Segmenty garden living oraz garden creation & care

Dostawcy mebli ogrodowych to kolejna silna grupa międzynarodowych wystawców na spoga gafa w 2023 roku. 80 procent firm z tego segemntu, które wystawiały się w 2022 roku, już w fazie wczesnej rezerwacji, która zakończyła się w połowie września ub.r., potwierdziło swój udział w 2023 roku. Ten pozytywny trend utrzymał się, dzięki czemu spoga gafa 2023 może cieszyć się już z obecności większości światowych dostawców mebli ogrodowych. Wart tu odnotować, że m.in. takie marki, jak Glatz, Doppler czy Kettler, powiększyły swoje stoiska i będą prowadzić więcej działań reklamowych. Z kolei członków DOFAS (Dutch Outdoor Furnishing Association), takich jak Apple Bee, LIFE Outdoor Living czy 4SO przyciąga międzynarodowa publiczność targów spoga gafa.

Czołowi gracze segmentu ogrodowego stylu życia

W 2023 r. zaprezentują się m.in. członkowie EFSA (Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Kwiatów i Stylu Życia). Pozytywny rozwój przeżywa również rozbudowa hali 6. w ramach segmentu „zakładanie i pielęgnacja ogrodów”. Wystawią się tu nie tylko zwyczajowo firmy należące do IVG (Industry Garden Association),

ale także na przykład Bosch czy Merotec.

Global DIY Summit przed spoga gafa

Ponieważ Global DIY Summit kończy się zaledwie dwa dni przed spoga gafa, wielu transkontynentalnych gości uda się do Kolonii na te targi. Elita branży DIY jest na nie zaproszona. Targi niewątpliwie uświetni też ekskluzywna impreza wieczorna, którą zaplanowano na niedzielę, czyli pierwszy dzień targów. Zapowiada się ono ekscytująco, gdyż oferuje odwiedzającym i wystawcom możliwość lepszego poznania się w nastrojowym otoczeniu Renu i katedry w Kolonii.

opr. HB (mat. Koelnmesse)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments