Targi SAWO

W dniach 9-11 kwietnia 2014 r. odbyły się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO. To największe targi branży BHP w Europie Środkowo–Wschodniej.

 

 

Do udziału w SAWO 2014 zgłosiło się ponad 200 firm z 22 państw. Wśród nich znaczący udział stanowiły wiodące polskie przedsiębiorstwa oraz uznani w Europie producenci i dystrybutorzy światowych marek. Targi SAWO to również uznana platforma wymiany doświadczeń i przekazywania wiedzy. Cenioną w środowisku branżowym cechą targów jest bogaty program wydarzeń przygotowywany we współpracy z merytorycznymi partnerami. W tym roku obowiązkową pozycją

w kalendarzu

 

 

behapowca i safety managera był m.in. I Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy. Był on okazją do spotkania pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy, lekarzy medycyny pracy, stowarzyszeń i instytucji, a także partnerów z krajów sąsiedzkich – Niemiec i Austrii. Podczas kongresu omawiano rolę odpowiedniego przygotowania pracowników do pracy. Państwowa Inspekcja Pracy w ramach SAWO 2014 zorganizowała I Konferencję Panelową nawiązującą do Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Zagrożeń Zawodowych 2013-2020 o ograniczaniu zagrożeń zawodowych w transporcie. Odwiedzający tegoroczne targi SAWO mogli skorzystać ze specjalistycznych konsultacji członków sieci ekspertów ds. BHP certyfikowanych przez CIOP-PIB. W tym celu uruchomiono punkt konsultacyjny bhp, w którym udzielano bezpłatnych porad zawiązanych z problematyką bezpieczeństwa i higieny pracy. Mocnym punktem programu targów była możliwość zapoznania się z dobrymi praktykami w nieszablonowym ujęciu w ramach Akademii Safety Managera.

 

 

Patronat Honorowy nad targami SAWO 2014 objęli: minister gospodarki, minister pracy i polityki społecznej, główny inspektor pracy, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej oraz prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments