Targi PSB 2013

W dniach 11-12 kwietnia Grupa PSB zorganizowała w Kielcach po raz 11. targi materiałów budowlanych. Na ostateczne podsumowanie wyników trzeba poczekać, jednak już teraz, na gorąco, PSB ocenia sytuację rynkową z ostrożnym optymizmem. Liczba zawartych podczas targów kontraktów powinna być zbliżona do tej sprzed roku, podobnie ich wartość.

 

 

W XI Targach wzięła udział rekordowa liczba wystawców – 290 firm – producentów wyrobów dla budownictwa i ponad 340 firm kupców PSB dysponujących składami materiałów budowlanych oraz sklepami PSB-Mrówka i PSB-Profi w całej Polsce. Nad targowymi kontraktami pracowało

łącznie ponad 3500 osób.
Udziałowcy i partnerzy PSB są zgodni – kwietniowe targi w Kielcach są swego rodzaju barometrem budowlanej wiosny. Zawarte kontrakty i zapisane w nich warunki pozwalają z dużą dozą sprawdzalności prognozować sytuację na rynku materiałów budowlanych w II kwartale, a nawet w całym nadchodzącym sezonie budowlanym. Tegoroczna długa i ciężka zima opóźniła w wielu regionach kraju sezon budowlany nawet o 6 tygodni, trudno więc będzie inwestorom i wykonawcom budowlanym odrobić zaległości. Spodziewane ożywienie rynku spotka się natomiast z odpowiednio rozległą ofertą w placówkach handlowych PSB, w tym także materiałów dla budownictwa racjonalnego – energooszczędnego i ekologicznego.
Jeden z uczestników XI Targów PSB – firma Selena, producent chemii budowlanej, wspólnie z Grupą PSB zorganizowały próbę bicia rekordu do Księgi Guinnessa, budując największą na świecie rzeźbę z glazury przedstawiającą złotą koronę o wymiarach 3 x 15 m. (wysokość i średnica). Próba powiodła się, złota korona z glazury otrzymała certyfikat Guinness World Records. Jako symbol Kielc trafi do MKS Korona Kielce.
 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments