Targi METAL 2013

XIX Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL odbyły się w dniach od 25 do 27 września 2013 w Targach Kielce. To największe branżowe wydarzenie w Polsce, które zgromadziło pod jednym dachem na ponad

1600 m kw. 130 wystawców z 13 krajów, takich jak Chiny, USA, Czechy, Holandia, Indie, Łotwa, Szwajcaria, Słowenia, Macedonia, Niemcy czy Włochy. Tegoroczną edycję imprezy odwiedziło blisko 2000 zwiedzających.

 

 

Tradycyjnie, wystawa odbyła się równocześnie z targami Aluminium & Nonfermet oraz Control-Tech. Nową propozycją targową była ekspozycja związana z problematyką recyklingu metali. W jej ramach wystawcy prezentowali między innymi techniki rozdziału i przygotowania do przerobu surowców wtórnych, odpadów i złomu.

W uroczystym otwarciu targów wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, przedstawiciele instytucji naukowych i świata biznesu oraz przedsiębiorcy związani z branżą odlewniczą. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także członkowie Chińskiego Stowarzyszenia Odlewniczego.

– Kieleckie targi wychowały już całe pokolenie odlewników – powiedział podczas otwarcia prof. Szczepan Suchy, przewodniczący Rady Programowej targów METAL. – To dla nas niezwykle ważne miejsce. Tutaj nie tylko prezentuje się nowe produkty i rozwiązania. METAL to przede wszystkim miejsce tysiąca ważnych rozmów, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania naszego środowiska.

 

 

 

Ekipa targowa firmyKLINGSPOR

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments