Targi Kielce nowych technologii

Ponad 400 firm z 25 krajów spotkało się na pięciu wystawach związanych z obróbką blach, metali, spawalnictwem, ochroną powierzchni i technikami pomiarowymi czyli STOM-BLECH, STOM-TOOL, SPAWALNICTWO, EXPO-SURFACE i CONTROL-STOM w Kielcach.

 

 

 

Na STOM-TOOL zaprezentowane zostały najnowsze technologie, obrabiarki, maszyny i narzędzia oraz materiały stosowane do obróbki metali. Swoje stoiska miały tu także instytucje, stowarzyszenia, jednostki badawczo-rozwojowe, ośrodki targowe oraz wydawnictwa branżowe. STOM-BLECH to z kolei wystawa najnowszych technologii i maszyn do obróbki blach, m.in. do cięcia laserowego i wodą, gięcia, wykrawania czy

malowania. Nie zabrakło maszyn i narzędzi oraz materiałów stosowanych do obróbki. W Targach Kielce można było zapoznać się również z innowacyjnymi metodami grawerowania, szlifowania czy polerowania. Przy organizacji STOM Targi Kielce wspierają Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Politechnika Świętokrzyska oraz Wydział Mechaniczny Politechniki Radomskiej.
Odbywające się w tym samym czasie Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO organizowane są przy współpracy z Instytutem Spawalnictwa z Gliwic oraz Polską Izbą Spawalniczą z Warszawy. W ramach wystawy prezentowane były najnowsze maszyny, urządzenia oraz rozwiązania technologiczne i materiały stosowane w spawalnictwie, maszyny, urządzenia i osprzęt do spawania, materiały spawalnicze, systemy komputerowe wspomagające procesy spawalnicze, roboty, automaty, linie technologiczne, gazy techniczne. Wystawie towarzyszyły pokazy nowoczesnych maszyn, urządzeń i metod spawania.
Targom towarzyszyły polsko–białoruskie spotkania biznesowe, a także spotkania brokerskie. To bardzo skuteczna forma pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych i kontrahentów. Polegają na bilateralnych spotkaniach przedstawicieli firm. Dwustronne rozmowy uważane są za jedną z najlepszych form nawiązywania trwałych kontaktów biznesowych. Dobór partnerów i aranżacja spotkań jest dokonywana na podstawie wcześniejszych zgłoszeń przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach. Enterprise Europe Network to sieć 600 ośrodków z blisko 50 krajów, które każdego roku świadczą usługi dla blisko o 2 mln firm.
CONTROL-STOM to okazja do zaprezentowania najnowszych technologii i zdobycia niezbędnej w branży wiedzy. Pokazany tu został nowoczesny sprzęt kontroli pomiarowej, aparatura badawcza i wyposażenie pomieszczeń laboratoryjnych.
W tym samym czasie po raz czwarty odbyły się targi EXPO-SURFACE. Zakres branżowy tej wystawy został poszerzony o modne i ważne w każdej dziedzinie gospodarki kompozyty. Na wystawie ponadto prezentowano technologie oraz urządzenia do nanoszenia powłok ochronnych, sprzęt do czyszczenia i przygotowania oraz pokrywania powierzchni, specjalistyczne środki chemiczne, jak również urządzenia i systemy do obróbki powierzchni. Po raz pierwszy w halach pojawiły się przedsiębiorstwa proponujące gamę kompozytów. Swe produkty zaprezentowało w sumie kilkadziesiąt firm z Polski i zagranicy. Wystawie towarzyszyły specjalistyczne dyskusje i spotkania połączone z warsztatami organizowanymi przez wspierającą targi EXPO-SURFACE Akademię Górniczo–Hutniczą. Wśród tematów wystąpień znalazły się m.in. nowoczesne metody monitorowania korozji, badania procesów korozyjnych, stopy i materiały kompozytowe odporne na korozję, powłoki antykorozyjne i nowoczesne metody ich wytwarzania i nanoszenia oraz ochrona przed korozją w systemach energetycznych, konstrukcji metalowych, żelbetowych, betonowych.
Wśród produktów prezentowanych na tych wystawach znaleźć można było kilkadziesiąt premier i nowości. Zobaczyło je 5000 specjalistów.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments