TARGI FASTENER POLAND® i KOMPOZYT-EXPO®

W dniach 16–18 października EXPO Kraków zorganizowało targi FASTENER POLAND® i KOMPOZYT-EXPO®. Wzięło w nich udział 392 wystawców z Polski i zagranicy.

 

FASTENER POLAND®

190 wystawców z całego świata, 4000 zwiedzających, premiery nowoczesnych maszyn oraz rozwiązań, kontakty handlowe z Polski i z zagranicy, a także eksperckie wykłady i seminaria w trakcie II Kongresu Elementów Złącznych – to wszystko czekało na uczestników 2. edycji Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®. Targi FASTENER POLAND® to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie tegorocznej edycji zwiedzający poznali najnowsze łączniki i mocowania przemysłowe, łączniki budowlane, systemy montażu i instalacji,

technologie produkcji łączników, urządzenia do magazynowania i dystrybucji oraz szeroką gamę usług dedykowanych branży. Wydarzeniami, które dopełniły program targów były II Kongres Elementów Złącznych zorganizowany przez Elamed Media Group oraz 8. Salon Kooperacji Przemysłowej.
Targi FASTENER POLAND® są ewenementem na skalę Polski i naszej części Europy. Spośród wystawców aż dwietrzecie to firmy z zagranicy, m.in. z Czech, Chin, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Południowej, Niemiec, Szwajcarii, Tajwanu, Turcji, Włoch, USA i Wielkiej Brytanii. Na Targach FASTENER POLAND® pojawiło się 4000 tysiące osób, w tym jednatrzecia to goście z zagranicy m.in. z Czech, Niemiec, Francji, Izraela, Rosji, Ukrainy a nawet Singapuru. To potwierdza, że targi rosną w siłę i zyskują uznanie na arenie międzynarodowej. – Przyznajemy, że zarówno organizacja, jak i frekwencja na Międzynarodowych Targach FASTENER POLAND® była bardzo dobra. Udało nam się spotkać z naszymi dotychczasowymi klientami, ale także pozyskaliśmy wiele nowych, konkretnych kontaktów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też tu przyjedziemy – mówi Artur Janczy, Sales Manager Poland w międzynarodowej firmie BRALO CZ s.r.o.
– Świat jest pod wielkim wrażeniem tego, jak w Polsce rozwija się branża elementów złącznych. Polskie firmy odnotowują wzrost średnio na poziomie 10%, co chociażby we Włoszech jest nierealne. Szacujemy, że w perspektywie pięciu lat rynek wzrośnie nawet o 40% i będziemy się plasować za wielką czwórką, czyli Niemcami, Włochami, Francją i Wielką Brytanią – ocenił dr Marek Łangalis, doradca merytoryczny Targów FASTENER POLAND®. Świetne wyniki branży dało się odczuć w trakcie imprezy. Druga edycja cieszyła się ogromną popularnością. W porównaniu do debiutu targi powiększyły swoją powierzchnię wystawową o 93%. Także II Kongres Elementów Złącznych odnotował większe zainteresowanie w stosunku do pierwszej edycji. Po raz pierwszy pośród prelegentów kongresu pojawiła się firma z zagranicy – włoski GLOMAX S.r.l. z prezentacją „Procesy galwaniczne a problem nawodorowania – nowe podejście”. Już dziś organizatorzy zapraszają do Krakowa na 3. edycję Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®, która odbędzie się jesienią 2019 r.

 

 

 

KOMPOZYT-EXPO®

9. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® zgromadziła 3250 zwiedzających oraz 202 wystawców z 24 krajów z całego świata. – Jesteśmy z państwem od pierwszej edycji targów. Zauważyliśmy, że z roku na roku impreza staje się coraz bardziej specjalistyczna. Przyjeżdżają tu ludzie, którzy wiedzą, o co chcą zapytać i czym są kompozyty. Potwierdza to duży ruch na naszym stoisku oraz nowe kontakty, które udało nam się tu pozyskać. Cieszy nas, że odwiedzili nas zwiedzający z zagranicy, m.in. z Francji i Ukrainy, co pokazuje, że Targi KOMPOZYT-EXPO® to już impreza międzynarodowa. Organizacyjnie targi oceniamy bardzo dobrze i z pewnością pojawimy się tu w przyszłym roku – ocenia Szymon Koczwara z firmy Mastermodel s.c.
Nowością targów KOMPOZYT-EXPO® była specjalna Strefa LAB-CONTROL, w której firmy zaprezentowały szerszej publiczności swoje najnowsze akcesoria laboratoryjne, aparaturę analityczną, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty i eksperckie prelekcje, które podzielono na trzy bloki tematyczne: surowce do produkcji materiałów kompozytowych, kompozyty w budownictwie i w transporcie.

– Tym, co stanowi o wyjątkowej wartości tych warsztatów, jest ekspercka wiedza, przekazywana przez najlepszych specjalistów oraz prezentacja praktycznych jej zastosowań – mówił jeden z uczestników. Warsztaty zorganizowały Politechnika Warszawska, Uniwersytet Techniczny z Drezna oraz Polski Klaster Technologii Kompozytowych. Następna 10. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się w październiku 2019 r.

opr.HB

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments