Targi ExpoCUTTING, GRINDexpo, LASERexpo i FixingTECH EXPO

W Centrum Targowo-Konferencynym Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 3-5 marca zorganizowano targi ExpoCUTTING, GRINDexpo, LASERexpo i FixingTECH EXPO przeznaczone dla przemysłu.

Tematem targów ExpoCUTTING były technologie cięcia. Do współpracy zaproszono m.in. producentów i dystrybutorów maszyn do cięcia wodą, plazmą, laserem, gazem, jak również firmy usługowe, serwisowe, kooperujące. Targi Technologii Szlifowania GRINDexpo swoim zakresem tematycznym objęły różnego typu szlifierki, narzędzia skrawające i diamentowe, przyrządy i urządzenia pomiarowo-kontrolne, oprogramowanie komputerowe wspomagające obróbkę, doradztwo i pomoc techniczną i wydawnictwa fachowe. Wystawcami zaś targów Techniki Laserowej LASERexpo byli przede wszystkim producenci i dystrybutorzy produktów, komponentów,

technologii, oprzyrządowania, osprzętu laserowego. Ostatnia z połączonych imprez to targi Technologii Łączenia i Elementów Złącznych FixingTECH EXPO. W ich ramach zaprezentowano: łączniki, przemysłowe elementy i technologie mocujące, mocowania budowlane, systemy i instalacje montażowe, technologie produkcji elementów złącznych, magazynowanie, dystrybucję i usługi.

W programie GRINDexpo znalazła się m.in: Akademia Szlifowania Klingspor. Jest to nowatorski projekt firmy Klingspor Sp. z o.o mający charakter edukacyjny. Skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat technik szlifowania, odpowiedniego doboru narzędzi do obrabianej powierzchni oraz sprawdzić swoje umiejętności praktyczne. Program Akademii podczas GRINDexpo obejmował trzy moduły tematyczne: (1) cięcie i szlifowanie stali tarczami Kronenflex, (2) szlifowanie stali ściernicami listkowymi SMT i (3) szlifowanie maszynowe metali przy użyciu pasów ściernych bezkońcowych. Akademia Szlifowania Klingspor, naszym zdaniem, dała solidną porcję fachowej wiedzy uczestnikom GRINDexpo. Nadmieniamy, że przekazywali ją specjaliści i praktycy z zakresuszlifowania.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments