TARGI EUROTOOL I BLACH-TECH-EXPO 2016

W dniach 18-20 października Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków ponownie stało się nowoczesną areną dla branży obróbki mechanicznej w Polsce. W tym roku w Targach EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO wzięło udział ponad 450 wystawców, w tym z Niemiec, Szwajcarii, Korei Południowej, Czech i Turcji, i odwiedziło je ponad 9 tysięcy gości.

 

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® są jednym z najważniejszych miejsc spotkań specjalistów z branży obróbki mechanicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku w stolicy Małopolski swoją ofertę prezentują czołowe firmy z Polski i zagranicy. Według danych organizatora – tegoroczne Targi odwiedziło ponad 9237 specjalistów z przemysłu. To

jeszcze więcej niż rok temu podczas jubileuszowej edycji, co pokazuje, że impreza wciąż się rozwija. Równocześnie z Targami EUROTOOL® odbyły się targi BLACH-TECH-EXPO, gdzie prezentowano maszyny do obróbki plastycznej, oprogramowanie do projektowania wyrobów z blach oraz technologie obróbki, łączenia i powlekania tych produktów. – Odwiedziło nas wielu klientów, którzy są zainteresowani współpracą z nasza firmą – stwierdził Dominik Świtek z firmy ZPUH Komfort. – Dla nas bardzo liczy się to, że sporo jest przedstawicieli zagranicznych firm – szczególnie z południa Europy, a na tym rejonie bardzo nam zależy. Co ciekawe, EUROTOOL® nie przyciąga tłumów, ale zawsze jest bardzo zadowalająca liczba gości, którzy są przede wszystkim specjalistami z branży zorientowanymi na nawiązanie współpracy. Żeby poprzeć moje słowa liczbami: drugiego dnia targów odbyliśmy ok. 15 rozmów stricte biznesowych. Już dziś mogę z pełnym przekonaniem założyć, że 80% z tychże rozmów zakończy się podpisaniem umowy o współpracy.

Eurotool2016-1

Targi EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO ponownie pełne były ciekawych rozwiązań technologicznych i potwierdziły, że w pełni zasługują na miano międzynarodowej platformy prezentacji najnowszych technologii, innowacyjnych maszyn i urządzeń oraz wymiany informacji i promocji nowości. Ponad 450-ciu wystawców z całego świata zgromadzonych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków zaprezentowało kilkadziesiąt branżowych nowości.

Eurotool2016-2

Wystawa targowa adresowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców wykorzystujących technologie obróbki metali w procesach produkcyjnych. Nie mogli być zawiedzeni. Specjaliści zgromadzeni na Targach przedstawili m.in nowe edycje oprogramowania dla inżynierów i projektantów. Sporym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje innowacyjnych pras krawędziowych czy specjalne wiertła zaprojektowane do wiercenia w nachylonej i zakrzywionej powierzchni. Nowością technologiczną było urządzenie łączące w sobie funkcje drukarki 3D oraz centrum frezarskiego czy helowy detektor nieszczelności. Należy też wspomnieć również o nowych wysokowydajnych frezach do obróbki metali oraz innowacyjnych układach chłodzenia obrabiarek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także  stoiska producentów i dystrybutorów drukarek 3D, gdzie zaprezentowano jedną z największych drukarek przemysłowych w Polsce. Podczas Targów można było zobaczyć także drony, które znajdują coraz szersze zastosowanie w przemyśle. Wystawę urozmaicała prezentacja bolidów, skonstruowanych przez studentów krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Wrocławskiej.

Eurotool2016-3

Efekt synergii

Targom EUROTOOL® towarzyszyła 6. edycja Salonu Kooperacji Przemysłowej. To największa w Polsce giełda usług przemysłowych skupiająca w jednym miejscu zleceniodawców i zleceniobiorców. W tym roku na targach nowych zleceniodawców poszukiwało 65 firm usługowych. Podczas drugiego dnia w EXPO Kraków odbyło się wiele branżowych spotkań, będących idealnym dopełnieniem targowej oferty wystawców. Zwiedzający mogli wziąć udział w wielu seminariach i spotkaniach, m.in: MM SPEAKERS CORNER (jedyny w Polsce targowy panel dyskusyjny poświęcony istotnym zagadnieniom dla przedsiębiorców z branży obróbki metali), seminariach „Zaawansowane Technologie Wytwarzania” (przygotowane przez Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie) oraz „Innowacyjne Metody Obróbki Cieplnej Materiałów Narzędziowych” (zorganizowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej),  w Forum Technicznym Branży Stalowej pt. „Rynek wyrobów płaskich” (przygotowane przez Polską Unię

Dystrybutorów Stali).

Eurotool2016-5

Smoki dla najlepszych

Tradycyjnie podczas Targów EUROTOOL® rozstrzygnięty został targowy konkurs o Złote Smoki. Statuetki w konkursie targowym, prezentujące Smoka Wawelskiego, zostały wręczone drugiego dnia Targów w trakcie bankietu. Przyznano je w czterech kategoriach: obrabiarki, narzędzia, aparatura pomiarowo-kontrolna i oprzyrządowanie technologiczne. Otrzymały je firmy Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A., Stürmer Maszyny Sp. z o.o., AJAN ELEKTRONIK SERVICE SAN, Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, MEPAC CZ, s.r.o., Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp. j., Zakład Handlowo-Usługowy HASAN Antoni Hasenbeck. Dodatkowo decyzją Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o. oraz zespołu organizującego Targi EUROTOOL® przyznano trzy nagrody jubileuszowe, które otrzymały: ANDRYCHOWSKA FABRYKA MASZYN DEFUM S.A. za jubileusz 70-lecia, firma Z.H.U. „HASAN” ANTONI HASENBECK za jubileusz 25-lecia i DIG ŚWITAŁA Sp. z o.o. za jubileusz 15-lecia. Doceniono również wystawców, których stoiska odznaczały się najciekawszą aranżacją. Wyróżniono firmy FATPOL TOOLS Sp. z o.o. oraz TOMACO-INTRO Sp. z o.o.

Eurotool2016-7

22. edycja EUROTOOL® oraz 9. BLACH-TECH-EXPO oraz towarzyszące im Salony Kooperacji Przemysłowej, Technologii CAx i Automatyki i Robotyki odbędą się w dniach 28-30 listopada 2017 roku.

 

opr. HB

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments