TARGI ENERGETYCZNE ENERGETAB 2019

19 września zakończyła się tegoroczna 32. edycja międzynarodowych energetycznych targów ENERGETAB 2019. Podczas trzydniowych targów 724 wystawców z 24 krajów Europy, Azji i USA zaprezentowało pełną gamę najnowszych urządzeń, aparatów, pojazdów
i technologii zarówno dla energetyki zawodowej i przemysłowej jak i drobnego prosumenta.

 

Oprócz urządzeń i aparatury elektro-energetycznej, na stoiskach pokazywano maszyny, urządzenia czy pojazdy stosowane podczas budowy lub inspekcji linii napowietrznych czy kablowych. Silnie prezentowaną branżą była też automatyka i elektronika przemysłowa. Od lat na bielskich targach pojawia się też wielu producentów i dostawców z branży oświetleniowej. Nie brakowało też przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii (OZE), w której przeważali dostawcy

paneli fotowoltaicznych oraz niezbędnych układów sterowania czy zabezpieczeń. Pojawiły się też firmy oferujące systemy magazynujące energię oraz z branży narzędziowej.

 

Bielskie targi Energetab to z pewnością dojrzała impreza targowa mająca liczne grono stałych sympatyków i odwiedzających gości, zatem jest to też doskonałe miejsce promocji i budowy wizerunku firmy. Większość wystawców dołożyła starań, aby na Energetabie pokazać swoje najnowsze produkty i rozwiązania prototypowe.
Jak co roku, targom towarzyszyły konferencje organizowane przez izby i stowarzyszenia patronujące targom. I tak pierwszego dnia targów PTPiREE zorganizowało warsztaty na temat wdrażania kodeksów sieciowych w OSP i OSD, a Bielsko-Bialski Oddział SEP – okolicznościową konferencję związaną z obchodzonym w tym roku 100-leciem Stowarzyszenia. Natomiast drugiego dnia Polskie Stowarzyszenie Branży Elektroenergetycznej zaprosiło na interesująca debatę na temat roli polskich firm w realizacji nadchodzącej transformacji energetycznej w Polsce, intrygująco zatytułowaną „Liderzy czy statyści?”.

 

Niewątpliwie, naszym zdaniem, targi ENERGETAB 2019 to kolejna bardzo udana edycja tej imprezy. Świadczą o tym komentarze wystawców i ich gości, które mieliśmy okazję usłyszeć biorąc udział w tym wydarzeniu.

 

opr. HB

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments