TARGI ENERGETYCZNE ENERGETAB 2018

Organizowane od ponad 30 lat przez ZIAD Bielsko-Biała SA targi ENERGETAB to największe w Polsce międzynarodowe targi nowoczesnych urządzeń i technologii dla energetyki. Zakres prezentowanych wyrobów i technologii jest bardzo obszerny. Jak co roku, tak i w ostatniej ich edycji przeważały urządzenia i aparatura związana z wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii elektrycznej.

 

Oprócz urządzeń i aparatury elektro-energetycznej na stoiskach pokazywano maszyny, urządzenia czy pojazdy stosowane podczas budowy lub inspekcji linii napowietrznych czy kablowych. Silnie prezentowaną branżą była też automatyka i elektronika przemysłowa. Od lat na bielskich targach pojawia się wielu producentów i dostawców z branży oświetleniowej. Nie brakowało też przedstawicieli branży

odnawialnych źródeł energii (OZE), w której przeważali dostawcy paneli fotowoltaicznych oraz niezbędnych układów sterowania czy zabezpieczeń. Pojawiły się również firmy oferujące systemy magazynujące energię oraz z branży narzędziowej.

 

 

Bielskie targi Energetab to z pewnością dojrzała impreza targowa mająca liczne grono stałych sympatyków i odwiedzających gości, zatem jest to też doskonałe miejsce promocji i budowy wizerunku firmy. Większość wystawców dołożyła starań, aby na Energetabie pokazać swoje najnowsze produkty i rozwiązania prototypowe. Sprzyja temu uznanie przez prezesa Urzędu Patentowego RP targów ENERGETAB 2018 jako wystawy dającej pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji, w przypadku wystawienia na niej wzoru użytkowego albo przemysłowego.

 

 

Ponad 50 firm zgłosiło swoje produkty do konkursu na szczególnie wyróżniający się produkt prezentowany na targach. Jury konkursu, któremu przewodził dyrektor Instytutu Energetyki w Warszawie dr hab. inż. Tomasz Gałka, postanowiło nagrodzić Pucharem Ministra Energii „Zintegrowany system zasilania w oparciu o rozdzielnicę górniczą e2ALPHA-G i sterownik e2TANGO” zgłoszony przez spółkę ELEKTROMETAL ENERGETYKA S.A. Puchar Prezesa PTPiREE zdobył „Sterownik polowy nowej generacji CZIP®-PRO” produkcji RELPOL S.A., a Złotym Medalem PSE S.A. wyróżniono „Kompleksowe rozwiązanie rozdzielnic WN w izolacji gazowej” ELEKTROBUDOWY S.A. „Złoty Lew” im. Kazimierza Szpotańskiego przypadł poznańskiej MIKRONICE za „elementy systemu automatyzacji sieci SN/nn DALI-box”, w których szczególną uwagę konstruktorzy zwrócili na odporność na coraz groźniejsze cyberataki.

 

 

Targom towarzyszyły konferencje i seminaria organizowane przez izby czy stowarzyszenia branżowe oraz prezentacje firmowe. Niewątpliwie, naszym zdaniem, targi ENERGETAB 2018 to kolejna bardzo udana edycja tej imprezy. Świadczą o tym komentarze wystawców i ich gości, które mieliśmy okazję usłyszeć, biorąc udział w tym wydarzeniu.

opr. HB

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments